| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Będą dwie fale upałów w Polsce. Temperatury jeszcze nas zaskoczą

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Będą dwie fale upałów w Polsce. Temperatury jeszcze nas zaskoczą

Do Polski wróci okres gorącego i upalnego lata - przewiduje nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. Po odsunięciu się ulewy, w nowym tygodniu pojawi się krótka fala upałów, z temperaturami maksymalnymi do około 30-37 st. C. Czeka nas również ustabilizowanie warunków atmosferycznych, bo przejściowo dostaniemy się pod wpływ klina wyżowego. Opadów i burz w pierwszej dekadzie sierpnia ponownie będzie mniej, a jeśli się pojawią, to będą przelotne i wystąpią tylko miejscami. Po upale wrócimy do umiarkowanych letnich temperatur, ale w dalszej części sierpnia jeszcze wrócą gorące i upalne dni.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, od 31 lipca, do 15 sierpnia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski, prognoza temperatury, od 31 lipca, do 15 sierpnia 2022

Upał wkroczy do Polski już 3 sierpnia, gdy na zachodzie kraju zanotujemy powyżej 30 st. C. W kolejnym dniu upał przemieści się w głąb kraju. Fala upałów, będzie jednak krótkotrwała, bo już około 6 sierpnia temperatura w całym kraju będzie poniżej progu upalnego lata.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres do 9 sierpnia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, przewidywana anomalia temperatury w Polsce i Europie do 10 sierpnia 2022

Po krótkiej fali upałów ponownie spodziewamy się umiarkowanych temperatur w Polsce przy których, będzie można odpocząć, a także prowadzić prace zewnętrzne bez uciążliwego żaru. Ocieplenie będzie zbyt krótkie, aby znacznie podbić anomalie temperatury za dłuższy okres, dlatego pierwsza dekada sierpnia w Polsce prawdopodobnie zapisze się na ogół w normie klimatycznej.

Pogoda długoterminowa. Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie za okres do 9 sierpnia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienie do 10 sierpnia 2022

Po odsunięciu się niżu, który w weekend przynosi w Polsce ulewy i miejscami burze, w kolejnych dniach dostaniemy się w zasięg klina wyżowego związanego z wyżem znad Atlantyku. Oznacza to okres nieco bardziej stabilnych warunków atmosferycznych. Opadów i burz ponownie, będzie zdecydowanie mniej, a te które wystąpią znowu będą mieć charakter przelotny o ograniczonym zasięgu.

Pogoda na 16 dni dla Łodzi

Pogoda na 16 dni dla Łodzi, prognoza opadów i temperatury do 15 sierpnia 2022

Tradycyjnie omawiany trend prognozy długoterminowej warto bezpośrednio zweryfikować z wiązkami prognostycznymi dla wybranych miast w Polsce. Na modelu Ensemble z prawdopodobieństwem temperatury i opadów widać wyraźnie, że po ulewie między 1-5 sierpnia temperatury ponownie zaczną systematycznie rosnąć, a warunki atmosferyczne przeważnie stabilizować.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza opadów i temperatury do 15 sierpnia 2022

Po 5 sierpnia temperatury w całej Polsce ponownie spadną do umiarkowanych wartości i nieco częściej zaczną się pojawiać przelotne opady deszczu i czasami burze. Po tym okresie spodziewamy się następnego wzrostu temperatur i możliwej kolejnej fali upałów z upływem 2 dekady sierpnia. Wstępne prognozy dają taką możliwość w pobliżu połowy miesiąca.

Pogoda na 16 dni dla Wrocławia

Pogoda na 16 dni dla Wrocławia, prognoza temperatury i opadów do 15 sierpnia

Pierwsza połowa sierpnia w Polsce zapowiada się więc z pogodą, która będzie korzystna dla sezonu urlopowego, jak również prac polowych i inwestycyjnych na zewnątrz. Okresy upalne wrócą, ale nie będą długotrwałe. Wkrótce sprawdzimy prognozy długoterminowe na cały sierpień.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!