| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Antycyklon ściągnie fale gorąca do Polski. Lato nie powiedziało ostatniego słowa

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Antycyklon ściągnie fale gorąca do Polski. Lato nie powiedziało ostatniego słowa

Wygląda na to, że sprawdzą się nasze wcześniejsze prognozy i będzie jeszcze fala gorąca we wrześniu w Polsce - zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni sięgająca już początku drugiej połowy miesiąca. Rozbudowujący się antycyklon zapewni nam przez wiele dni stabilne warunki atmosferyczne, w tym dłuższe okresy ze słońcem oraz bez opadów i burz z nawałnicami. W kolejnych dniach temperatury wzrosną i mówić będziemy o dniach gorących, a lokalnie na pograniczu upału. Ogrodowe baseny jeszcze nam posłużą.

Prognozowane maksymalne temperatury w Polsce do 18 września 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, wróci lato do Polski z falą gorąca we wrześniu 2023

Obecne ochłodzenie zgodnie z poprzednimi przewidywaniami nie jest trwałe i nie zapowiada szybkiego nadejścia chłodnej jesieni. Wręcz przeciwnie, bo zachodzące zmiany zmiany w polu barycznym nad Europą zapewnią nam adwekcje cieplejszego powietrza oraz trwalszy okres słonecznej, ciepłej, a nawet okresami gorącej pogody. Poczujemy kolejny podmuch lata. To będzie doskonały okres na wędrówki po górach oraz spacery po plażach, a także aktywny wypoczynek nad wodą.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres do 9 września 2023

Pogoda długoterminowa, fala gorąca i podmuchu lata we wrześniu 2023 w Polsce

Wraz z nowym tygodniem rozpocznie się w Polsce okres stabilizacji warunków atmosferycznych zapewnianych przez trwały antycyklon. Opady i burze zanikną, a na niebie zacznie się pojawiać coraz więcej chwil ze słońcem w kolejnych dniach. Nastąpi okres wyżowej, słonecznej i letniej pogody, która przedłuży nam się na co najmniej całą pierwszą połowę września, a możliwe, że dłużej.

Prognozowane maksymalne temperatury jakie mogą wystąpić w Polsce i Europie między około 9-11 września 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, podmuch gorącego lata w Polsce we wrześniu 2023, lokalnie będzie upał

Gorąco zrobi się w nowym tygodniu nie tylko w Polsce, ale na znacznym obszarze Europy. Wyjątkowo ciepło będzie szczególnie we Francji, gdzie szczególnie w zachodniej i południowo zachodnich regionach tego kraju termometry mogą wskazać około 35-40 st. C. Temperatury w tym regionie Europy będą nawet o 5-10 st. C. wyższe od normy.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia ciśnienia w Polsce i Europie za okres do 10 września 2023

 Pogoda długoterminowa, antycyklon zapewni gorące lato we wrześniu 2023 w Polsce

W rejonie Polski rozbudowuje się obszar antycyklonu obecnie związany z wyżem Olenka. Zapewni nam przez wiele dni spokojną aurę bez opadów i burz z coraz wyższymi temperaturami maksymalnymi w wielu regionach do około 25-30 st. C. Chłodniej będzie głównie nad morzem oraz w rejonach podgórskich, ale do słońca będzie bardzo przyjemnie. Zapowiada się więc doskonały okres na wykorzystanie zaległego urlopu.

Pogoda na 16 dni dla Łodzi. Prognozowane prawdopodobieństwo temperatury i opadów do 18 września 2023

Pogoda na 16 dni dla Łodzi, prognoza temperatury i opadów do 18 września 2023

Stabilne warunki pogodowe bez częstych opadów i burz utrzymają się co najmniej do połowy września, a może i dłużej na co wskazują najnowsze prognozy długoterminowe. Warunki pogodowe będą więc nadal sprzyjać urlopom, ale także wszelkim pracom prowadzonym na zewnątrz, w tym budowlanym i drogowym. Najważniejszy jest jednak fakt, że wreszcie odetchniemy od gwałtownych burz, ulew i gradobić na dłużej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!