| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Anomalia temperatury będzie szokować. Czy będzie babie lato w Polsce?

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Anomalia temperatury będzie szokować. Czy będzie babie lato w Polsce?

Dotarliśmy do przełomu drugiej i trzeciej dekady września, która w Polsce miała przynieść ochłodzenie i to potwierdza nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. Temperatura w nowym tygodniu spadnie w całym kraju. W ciągu dnia maksymalnie będzie wzrastać do około 9-17 st. C., a miejscami w rejonach podgórskich będzie chłodniej. Noce zapowiadają się zimne, bo temperatury będą spadać w wielu regionach do kilku st. C., a lokalnie w rejonie przejaśnień i rozpogodzeń nie można wykluczyć przymrozków, zwłaszcza przy gruncie. Anomalia temperatury będzie o kilka st. C. poniżej normy klimatycznej. Przed nami więc dość chłodny okres jesiennej pogody, a czy będzie babie lato w Polsce?

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowany zakres temperatury maksymalnej w Polsce, od 18 września, do 3 października 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, ochłodzenie i przymrozki w Polsce, czy będzie babie lato? Prognoza temperatury do początku października 2022

W najbliższym tygodniu najniższe temperatury najczęściej będziemy notować na południu Polski szczególnie w rejonach podgórskich. W wysokich Tatrach utrzymają się zimowe warunki pogodowe, zwłaszcza, że jeszcze dosypie śniegu. Wartości maksymalne najwyższe będą najczęściej na północy i zachodzie kraju. Noce będą jednak już zimne, dlatego średnia dobowa temperatura na przeważającym obszarze kraju będzie wyraźnie poniżej 10 st. C. Sezon grzewczy w wielu domach będziemy musieli rozpocząć.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres 18-28 września 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza temperatury do 28 września 2022, rozpocznie się sezon grzewczy w Polsce

Przewidywany zakres temperatur maksymalnych i minimalnych sprawi, że średnia temperatura w Polsce w najbliższych dniach będzie o około 1-3 st. C. niższa od normy wieloletniej dla tej pory roku. Zimniej niż zwykle będzie szczególnie na południu kraju w rejonach podgórskich.

Pogoda długoterminowa. Prognoza średniego ciśnienia w Europie za okres do 28 września 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Polsce i Europie do 28 września 2022

Polska w kolejnych dniach będzie się znajdować w obszarze pomiędzy oddziaływaniem pola niżowego znad północno wschodniej Europy i rozbudowującym się klinem wyżu związanego z antycyklonem nasuwającym się w rejon Wysp Brytyjskich. Takie rozmieszczenie układu barycznego sprawi podtrzymanie napływu chłodniejszego powietrza do Polski, ale także mniejszą częstotliwość opadów po odsunięciu się niżu nad Rosję aktualnie przesuwającego się nad Ukrainą.

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce, do 25 września 2022

Pogoda długoterminowa, prognoza opadów deszczu w Polsce do 25 września 2022

Na powyższej mapie opadów widzimy, że w przeciągu najbliższego tygodnia najwięcej opadów deszczu jest prognozowanych na południu i południowym wschodzie Polski, ale większość z nich między 18-20 września. Będą to już przeważnie opady przelotne. W pozostałych regionach popada tylko miejscami i przelotnie, ale tych opadów nie będzie wiele. Sytuacja być może zmieni się w okolicach 25-26 września, gdy kolejna strefa frontowa związana z niżem może przejść przez kraj. Ten okres wymaga jednak dalszej analizy.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury i opadów do 4 października 2022

Nasuwa się pytanie, czy do Polski wrócą jeszcze przyjemne temperatury w okolicach 20 st. C. lub powyżej tej wartości? Niewykluczone, że tak się stanie w okolicach przełomu września i października.

Pogoda na 16 dni dla Krakowa

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, prognoza opadów deszczu i temperatury do 4 października 2022

Sytuację non stop monitorujemy. W przypadku stabilizacji prognoz i możliwego spóźnionego powiewu babiego lata w Polsce i złotej jesieni z obliczem pogodniejszym i cieplejszym poinformujemy ze stosownym wyprzedzeniem.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!