| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: w pierwszej dekadzie sierpnia temperatura spadnie

Pogoda na 16 dni: w pierwszej dekadzie sierpnia temperatura spadnie

Zgodnie z poprzednią prognozą długoterminową, w tym tygodniu do Polski powrócił upał, aczkolwiek jego intensywność i skala jest mniejsza od fali czerwcowej. Do 30 lipca spodziewamy się miejscami temperatury osiągającej lub przekraczającej granicę upału (=> 30 st. C.), jednak z upływem 1 dekady sierpnia temperatura w skali kraju zacznie spadać.

Pogoda na 16 dni długoterminowa sierpień

Mimo przewidywanego spadku, temperatura w skali kraju w ciągu najbliższych 10 dni powinna oscylować w pobliżu lub miejscami nawet lekko przekraczać normę.

Prognozowana anomalia temperatury w najbliższych 10 dniach

Pogoda 16 dni anomalia temperatury

Dzięki temu, w najbliższych dniach wzrośnie miejscami suma opadów, zwłaszcza na południu i zachodzie kraju, gdyż spadek temperatury będzie tradycyjnie poprzedzony przejściem frontów atmosferycznych z burzami i opadami. Punktowo opady mogą być ulewne i niewykluczone, że powtórzy sytuacja w innych miastach, jaka miała miejsce wczoraj 27.07 w Katowicach.

Prognozowana suma opadów w najbliższych 7 dniach

Prognoza mapa sumy opadów pogoda 16 dni

Reasumując: najbliższe dni do końca będą gorące i upalne, lokalne z przelotnymi opadami i burzami, a z upływem początku sierpnia temperatura spadnie, pojawi się miejscami trochę więcej opadów, ale na ogół nie poprawią one sytuacji hydrologicznej.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!