| Szukaj |
Zagrożenie!

Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody na 16 dni dla Polski. Temperatury zaczną spadać

Jak co tydzień, zapraszamy do sprawdzenie najnowszego trendu pogody długoterminowej na 16 dni. W poprzedniej prognozie wskazywaliśmy, że po ciepłym okresie w 3 dekadzie listopada czeka nas stopniowy spadek temperatury. Zobaczmy, jaka jest przewidywana skala coraz niższych wartości temperatur?

Mimo, że przed nami spodziewane niższe temperatury, to w przeciągu najbliższych 10 dni, nadal średnia dobowa utrzyma się powyżej normy w porównaniu do okresu bazowego z lat 1979-2000.

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa 16 dni Polska

Jeszcze do około 21 listopada temperatura w kraju utrzyma się na względnie wysokim poziomie, z najwyższymi wartościami w dzielnicach południowych, ale w dalszym terminie ze wschodu i północnego wschodu zaznaczy się napływ coraz chłodniejszego powietrza znad Rosji. Temperatura spadnie wówczas w całym kraju, szczególnie na wschodzie i północnym wschodzie.

Prognozowany zasięg najniższych temperatur w najbliższych 10 dniach. Z reguły wartości podane przez GFS są niedoszacowane, a to oznacza, że w rzeczywistości mogą być niższe

Pogoda długoterminowa 16 dni prognoza temperatura

Do najchłodniejszych regionów ma się zaliczać Podlasie, zwłaszcza Suwalszczyzna, gdzie niewykluczone, że przejściowo pojawią się po raz pierwszy w tym sezonie dni z temperaturą nieprzekraczającą 0 st. C. w ciągu dnia.

Pogoda długoterminowa 16 dni prognoza dla Polski

Ponadto zaczną coraz częściej powracać przymrozki w nocy, zwłaszcza w rejonach przejaśnień i rozpogodzeń, szczególnie na wschodzie, północy i północnym wschodzie Polski. W dalszym ciągu najwyższe temperatury w dzień będą notowane na południu i południowym zachodzie kraju.

Warunki pogodowe w tym czasie będą zróżnicowane. Miejscami przez pewien okres utrzyma się niskie zachmurzenie i mgły (szczególnie na wschodzie i północnym wschodzie), a w innych regionach, gdzie zaznaczy się wpływ suchszego powietrza będą się pojawiać przejaśnienia i rozpogodzenia.

Opadów w ciągu najbliższych 7 dni będzie jak na lekarstwo. Miejscami nie popada w ogóle.

Wstępnie prognozowana suma opadów do niedzieli 24 listopada

Pogoda długoterminowa dla Polski

Kolejną pogodę długoterminową na 16 dni, tradycyjnie opublikujemy za tydzień.

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz