| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody na 16 dni dla Polski. Temperatury zaczną spadać

Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody na 16 dni dla Polski. Temperatury zaczną spadać

Jak co tydzień, zapraszamy do sprawdzenie najnowszego trendu pogody długoterminowej na 16 dni. W poprzedniej prognozie wskazywaliśmy, że po ciepłym okresie w 3 dekadzie listopada czeka nas stopniowy spadek temperatury. Zobaczmy, jaka jest przewidywana skala coraz niższych wartości temperatur?

Mimo, że przed nami spodziewane niższe temperatury, to w przeciągu najbliższych 10 dni, nadal średnia dobowa utrzyma się powyżej normy w porównaniu do okresu bazowego z lat 1979-2000.

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa 16 dni Polska

Jeszcze do około 21 listopada temperatura w kraju utrzyma się na względnie wysokim poziomie, z najwyższymi wartościami w dzielnicach południowych, ale w dalszym terminie ze wschodu i północnego wschodu zaznaczy się napływ coraz chłodniejszego powietrza znad Rosji. Temperatura spadnie wówczas w całym kraju, szczególnie na wschodzie i północnym wschodzie.

Prognozowany zasięg najniższych temperatur w najbliższych 10 dniach. Z reguły wartości podane przez GFS są niedoszacowane, a to oznacza, że w rzeczywistości mogą być niższe

Pogoda długoterminowa 16 dni prognoza temperatura

Do najchłodniejszych regionów ma się zaliczać Podlasie, zwłaszcza Suwalszczyzna, gdzie niewykluczone, że przejściowo pojawią się po raz pierwszy w tym sezonie dni z temperaturą nieprzekraczającą 0 st. C. w ciągu dnia.

Pogoda długoterminowa 16 dni prognoza dla Polski

Ponadto zaczną coraz częściej powracać przymrozki w nocy, zwłaszcza w rejonach przejaśnień i rozpogodzeń, szczególnie na wschodzie, północy i północnym wschodzie Polski. W dalszym ciągu najwyższe temperatury w dzień będą notowane na południu i południowym zachodzie kraju.

Warunki pogodowe w tym czasie będą zróżnicowane. Miejscami przez pewien okres utrzyma się niskie zachmurzenie i mgły (szczególnie na wschodzie i północnym wschodzie), a w innych regionach, gdzie zaznaczy się wpływ suchszego powietrza będą się pojawiać przejaśnienia i rozpogodzenia.

Opadów w ciągu najbliższych 7 dni będzie jak na lekarstwo. Miejscami nie popada w ogóle.

Wstępnie prognozowana suma opadów do niedzieli 24 listopada

Pogoda długoterminowa dla Polski

Kolejną pogodę długoterminową na 16 dni, tradycyjnie opublikujemy za tydzień.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!