| |
Zagrożenie!
Prognoza pogody na 16 dni: od kiedy ochłodzenie?

Prognoza pogody na 16 dni: od kiedy ochłodzenie?

Za nami wyjątkowo monotonny tydzień. Wyż znad wschodniej Europy ulokował się stabilnie i zapewnił nam w tym czasie piękną polską złotą jesień z paletą barw mieniących się w Słońcu oraz zamgleniami i mgłami ze smogiem ustępującym w ciągu dnia. Sprawdźmy najnowszą prognozę długoterminową, aby się dowiedzieć na ile jeszcze takich dni możemy liczyć?

Pogoda długoterminowa Polska Złota Jesień

Najnowsze wyliczenia numeryczne podtrzymują prognozę sprzed tygodnia i nadal wskazują, że ciepła aura na ogół bez opadów utrzyma się co najmniej do 18 października (+/- 1 dzień). Po tym terminie zacznie się zdecydowanie zmieniać sytuacja baryczna nad naszą częścią kontynentu. Odczujemy to przede wszystkim stopniowym spadkiem temperatury, okresowym wzrostem zachmurzenia i pojawieniem się miejscami słabych lub umiarkowanych opadów.

Wstępnie prognozowana suma opadów do 21 października br.

Prognoza mapa suma opadów

Jak widać, w drugiej połowie nowego tygodnia miejscami powinno popadać, ale zasięg tych opadów w poszczególnych regionach może się jeszcze zmienić. Mogą się również zdarzyć regiony, gdzie do końca tygodnia nadal nie popada lub opady będą symboliczne. 

Prognoza długoterminowa październik 16 dni

Apogeum ochłodzenia spodziewamy się w połowie 3 dekady października. Wliczając dzisiejszą 14.10 niedzielę, przed nami jeszcze co najmniej 5-6 dni z temperaturę osiągającą lub przekraczającą 20 st. C. w sporej części kraju. 


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!