| |
Zagrożenie!
 Prognoza pogody na 16 dni: jaki trend na przełomie marca i kwietnia?

Prognoza pogody na 16 dni: jaki trend na przełomie marca i kwietnia?

Za nami tydzień na ogół zgodny z poprzednim trendem prognozy długoterminowej. Miniona sobota 23.03 okazała się najcieplejszym dniem, aczkolwiek wartość zanotowanych temperatur przeważnie była znacznie wyższa od wyliczanych 6 dni wcześniej. Miejscami na zachodzie i południowym-zachodzie, zwłaszcza w Legnicy, we Wrocławiu i Lesznie, temperatura przekroczyła 20 st. C.

Dziś 24.03 po przejściu chłodnego frontu zanotujemy niższe wartości, przeważnie do 10-13 st. C., ale nadal nie powinniśmy mieć powodów do narzekań, szczególnie, że na znacznym obszarze kraju zapowiada się dość pogodny dzień.

Pogoda długoterminowa 16 dni marzec kwiecień

W kolejnych dniach utrzyma się okresowe ochłodzenie, jednak pod koniec tygodnia, w sam raz na ostatni weekend marca, temperatury ponownie zaczną rosnąć. Wcześniej miejscami w nocy pojawią się niewielkie przymrozki, a lokalnie niewykluczony nawet deszcz ze śniegiem, śnieg i krupa śnieżna (punktowo może również zagrzmieć), będą to jednak wyłącznie krótkotrwałe incydenty około 25-27 marca.

Wstępnie prognozowana suma opadów do 31 marca

Mapa prognoza sumy opadów marzec kwiecień

Generalnie nowy tydzień nie przyniesie dramatycznego długotrwałego odwrócenia trendu. To będzie nadal charakterystyczny okres dla zmiennej pogody typowej dla marca. Mimo większych wahań, średnia temperatura w skali całego tygodnia nadal utrzyma się powyżej normy.

Prognozowana anomalia temperatury w ciągu najbliższych 7 dni

Prognozowana anomalia temperatury kwiecień


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!