| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody na 16 dni - trwałej zimy nadal brak

Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody na 16 dni - trwałej zimy nadal brak

Trwa grudzień, pierwszy oficjalny miesiąc meteorologicznej zimy. Sprawdźmy, czy pogoda długoterminowa na najbliższe 16 dni przewiduje pojawienie się trwałej zimy, czy może nadal pogoda, będzie dla nas łaskawa.

Pogoda długoterminowa 16 dni prognoza pogody

Do tej pory tylko miejscami na nizinach zdołało się zabielić, ale później temperatura wzrosła i na ogół powróciliśmy do typowo jesiennej pogody. W kolejnych dniach czeka nas uaktywnienie cyrkulacji strefowej. To oznacza, że co jakiś czas nad krajem będą przechodzić fronty atmosferyczne związane z ośrodkami niskiego ciśnienia wędrującymi znad Atlantyku w kierunku Morza Norweskiego lub Bałtyckiego.

Prognozowana anomalia temperatury, między 9, a 15 grudnia

Pogoda długoterminowa temperatura 16 dni

Pogoda będzie bardziej dynamiczna, od czasu do czasu z przelotnymi opadami i silniejszym wiatrem. Pomiędzy frontami powinny się pojawiać również chwile z przejaśnieniami lub rozpogodzeniami.

Prognozowana suma opadów do 15 grudnia

Pogoda długoterminowa 16 dni prognoza opadów

Niewykluczone, że w czasie przejścia stref frontowych, mogą się pojawić nie tylko opady deszczu, ale również miejscami deszczu ze śniegiem i śniegu. Wówczas, co najwyżej na krótko może się lokalnie zabielić.

Prognozowana suma opadów śniegu do 15 grudnia

Pogoda długoterminowa 16 dni prognoza opadów śniegu

Na trwałą zimę ze stałą pokrywą śnieżną i ujemnymi temperaturami nadal nie możemy liczyć, gdyż średnia temperatura o kilka stopni w najbliższych co najmniej 10 dniach będzie przekraczać normę.

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa prognoza temperatury 16 dni

Wyjątkiem będą wysokie partie gór, tam śniegu trochę dosypie. Reasumując, przed nami okres zmiennej pogody, charakterystycznej dla cyrkulacji strefowej bez szans na zagoszczenie trwałej zimy na nizinach.

DobraPogoda24


Komentarze
Ja2

Jakiej trwałej zimy jak jeszcze jest astronomiczna jesień?

11 grudzień 2019 - 09:44
Odpowiedz
DobraPogoda24

Pogoda często nie kieruje się kalendarzem, tylko panującymi akurat warunki atmosferycznymi i układem barycznym w danym okresie. Ponadto w meteorologii - zima - to okres, od 1 grudnia, do końca lutego - mówimy o tzw. zimie meteorologicznej. Dla tego terminu opracowywane są podsumowania klimatyczne.

11 grudzień 2019 - 09:59
Odpowiedz