| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody na 16 dni - duże ocieplenie przed świętami, a zima zapuka dopiero pod koniec roku?

Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody na 16 dni - duże ocieplenie przed świętami, a zima zapuka dopiero pod koniec roku?

Za nami połowa grudnia, która była zgodna z naszym trendem pogodowym. Sprawdźmy, czy najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni zmartwi, a może ucieszy mieszkańców Polski. Aktualna prognoza pogody nie pozostawia wątpliwości. Zgodnie z poprzednimi prognozami, przed świętami Bożego Narodzenia czeka nas spore ocieplenie, szczególnie odczuwalne w dzielnicach południowych i południowo wschodnich Polski.

W sprzyjających warunkach atmosferycznych wspomaganych efektem fenowym, należy się spodziewać wzrostu temperatury nawet do 13-16 st. C., szczególnie, między 18, a 21 grudnia (apogeum ocieplenia około 18 grudnia).

Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody 16 dni dla Polski

Wstępna prognoza długoterminowa na święta Bożego Narodzenia nadal nie daje szans na zimowe warunki atmosferyczne. Kolejny raz przyjdzie nam spędzić święta raczej w towarzystwie jesiennych warunków pogodowych z temperaturą utrzymującą się powyżej normy.

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa 16 dni temperatura prognoza

Dopiero pod koniec roku, temperatura powinna zacząć spadać i wtedy mogą powracać akcenty zimowe, miejscami z opadami śniegu i ujemnymi temperaturami, ale raczej nadal nie będzie to zapowiedź trwałej zimy.

Na wiązkach prognozy długoterminowej widać wyraźnie dwa ocieplenia. Pierwsze większe przed świętami i drugie słabsze w czasie świąt, z tendencją do spadku temperatur pod koniec roku

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Wiarygodność prognozy

Reasumując, grudzień zgodnie z wcześniejszymi prognozami długoterminowymi i sezonowymi idzie w kierunku miesiąca bardzo ciepłego z temperaturą znacznie powyżej normy. Nasza zapowiedź o braku śnieżnej i mroźnej Wigilii i Bożego Narodzenia już z początku grudnia ma duże szanse na sprawdzenie.

Prognozowana suma opadów do 22 grudnia

Pogoda długoterminowa 16 dni prognoza opady deszczu

Najbliższy tydzień nie przyniesie sporej sumy opadów, zwłaszcza, że między 17, a 20 grudnia czeka mieszkańców, szczególnie południowej Polski okres pogodnej i wyjątkowo ciepłej pogody, aczkolwiek chwilami wietrznej z temperaturą przekraczającą normę dla tego okresu nawet o 8-12 st. C!

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!