| |
Zagrożenie!
Pogoda na długi weekend listopada. W sobotę ciepło na południowym wschodzie, a w niedzielę w kilku regionach ulewa

Pogoda na długi weekend listopada. W sobotę ciepło na południowym wschodzie, a w niedzielę w kilku regionach ulewa

Przed nami długi weekend listopada. Sprawdźmy, jaka czeka nas pogoda.

Pogoda, piątek 8 listopada

Dziś 08.11 po ustąpieniu mgły i zamgleń, zapowiada się pochmurny dzień na przeważającym obszarze Polski. Jedynie początkowo miejscami na południu oraz od Elbląga po Zieloną Górę pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia, ale i tutaj z upływem dnia zachmurzenie ponownie zacznie rosnąć. Ponadto po południu i wieczorem miejscami na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie przelotnie popada. Na termometrach zanotujemy maksymalnie od około 8 st. C. na Suwalszczyźnie, do 10-14 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najwyższa w woj. południowych).

Pogoda, sobota 9 listopada

W sobotę popada na Pomorzu Zachodnim, Wybrzeżu oraz z upływem dnia miejscami w woj. małopolskim, śląskim i świętokrzyskim. Na pozostałym obszarze kraju z lokalnymi wyjątkami, do wieczora na ogół nie powinno padać. Zapowiada się wysoka temperatura na południowym wschodzie kraju, zwłaszcza na Podkarpaciu, gdzie termometry wskażą co najmniej 15-18 st. C. (najwyższa w rejonie Przemyśla). W pozostałych regionach chłodniej do 8-14 st. C. (najniższa w woj. zachodnich).

Prognozowana temperatura w sobotę 09.11, do godz. 14:00

Pogoda sobota 9 listopada

Pogoda, niedziela 10 listopada

W niedzielę w ciągu dnia nad południowo wschodnią Polską znajdzie się ośrodek niżowy stopniowo przesuwający się nad Białoruś. W jego obrębie pojawią się umiarkowane i dość intensywne opady deszczu, które obejmą dzielnice południowe, wschodnie i południowo wschodnie kraju. Opady ostatecznie ustąpią w poniedziałek 11.11 z upływem dnia.

Wstępnie prognozowana suma opadów do poniedziałku, 11 listopada

Pogoda długi weekend listopada

Prognoza trajektorii i sumy opadów ulega jeszcze korektom, ale wstępnie można przyjąć, że najwięcej deszczu spadnie od Podlasia przez Mazowsze, Ziemie Świętokrzyską po Małopolskę, Górny Śląsk i zachodnie dzielnice Podkarpacia. W Tatrach oraz w rejonach podgórskich ponownie spodziewane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6, do 11 st. C. (chłodniej w rejonach podgórskich). Przed nadejściem opadów opublikujemy najnowszą prognozę.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!