| |
Zagrożenie!
Wracamy do burz i upału

Wracamy do burz i upału

Za nami krótkotrwałe orzeźwienie, gdy temperatura miejscami, zwłaszcza na północy i północnym-wschodzie kraju spadła nad ranem do 1-4 st. C. Już wczoraj 07.06 w wielu regionach mogliśmy zaobserwować wyraźny wzrost temperatury, ale to od dziś 08.06 zdecydowanie powrócimy do warunków, które towarzyszyły nam w minionych tygodniach.

Ponownie rozpoczęła się adwekcja ciepłego, a miejscami również niestabilnego powietrza. W czwartek tak będzie, głównie na południu, gdzie napłynie chwiejna masa znad Słowacji i Czech. Wraz z upływem dnia, szczególnie po południu i wieczorem rozwiną się burze z przelotnymi opadami deszczu i lokalnie gradu. Największe ich prawdopodobieństwo występuje w woj. południowych (mapa prawdopodobieństwa).

Letnie burze pogoda prognoza

Dziś upału (temp. =>30 st. C.) spodziewamy się na Ziemi Lubuskiej, w woj. wielkopolskim oraz miejscami w dolnośląskim, opolskim, a także w południowej połowie zachodniopomorskiego.

Prognozowana anomalia temperatury od 8, do 14 czerwca 2018 roku

Mapa anomalia temperatury czerwiec

Kolejne dni również zapowiadają się bardzo letnie. Zasięg temperatur osiągających lub przekraczających 30 st. C. rozszerzy się na nowe regiony. Co jakiś czas będą się rozwijać burze, szczególnie na południu i południowym-zachodzie kraju. Miejscami zjawiska mogą być gwałtowne, dlatego zalecamy śledzenie naszej codziennej prognozy konwekcyjnej w zakładce Prognoza burz.


Komentarze
Ben Wwa

Ostatnio w kolejce po truskawki słyszałem (dość głośną) rozmowę telefoniczną pewnej pani. Tematem konwersacji było... założenie w mieszkaniu klimatyzacji. Patrząc na to, co się w ostatnich latach dzieje z pogodą i temperaturą tu w Warszawie (zwłaszcza w centralnych rejonach miasta), to trudno się dziwić, że coraz więcej ludzi się na takie udogodnienie decyduje.

08 czerwiec 2018 - 09:38
Odpowiedz