| |
Zagrożenie!
Fala czerwcowego gorąca uderzy w Polsce. Temperatura zbliży się do upału. To będzie szok termiczny

Fala czerwcowego gorąca uderzy w Polsce. Temperatura zbliży się do upału. To będzie szok termiczny

Nasza prognoza pogody, w której zapowiadaliśmy duże ocieplenie w czerwcu po chłodnej wiośnie meteorologicznej, sprawdzi się co do joty. Przewidywaliśmy, że temperatura na przeważającym obszarze Polski osiągnie 24-28, lokalnie 29 stopni C., a więc będziemy mówić o dniach gorących, miejscami w pobliżu upału. Zdecydowane ocieplenie w kolejnych dniach, będzie odczuwalne na coraz większym obszarze kraju, aczkolwiek miejscami może zostać chwilowo przerwane przez przelotny deszcz i burze. Opadów i burz do końca pierwszej dekady czerwca 2021 nie będzie jednak dużo w Polsce. Pojawią się tylko sporadycznie i będą mieć ograniczony zasięg. Temperatura już dziś 03.06 na przeważającym obszarze Polski wzrosła do 21-24 st. C., a miejscami na krańcach zachodnich, zwłaszcza w Słubicach zanotowano 26,1 st. C. W tym przypadku został przekroczony próg 25 st. C. od którego dni określamy, jako gorące. Prognoza temperatury na najbliższe 10 dni wskazuje, że temperatura maksymalna w Polsce może miejscami osiągnąć 24-29 st. C. Po wielu chłodnych tygodniach, czekają nas prawdziwe gorące dni. Duże ocieplenie szybko odczujemy i będziemy szukać schronienia w cieniu, bo będzie to dla nas praktycznie szok termiczny po przedłużającej się chłodnej wiośnie.

Fala czerwcowego gorąca uderzy w Polsce. Prognozowana temperatura maksymalna w Europie, jaka zostanie zanotowana, między 4 i 13 czerwca 2021

Pogoda, fala czerwcowego gorąca w Polsce, temperatura blisko upału, prognoza temperatury od 4, do 13 czerwca 2021

Polska do końca pierwszej dekady czerwca 2021, będzie pozostawać przeważnie w zasięgu klina wyżowego, a przez to nie zabraknie chwil ze Słońcem. Przelotne opady i burze również się pojawią, ale będą one mieć ograniczony zasięg.

Czerwcowa fala gorąca w Polsce. Prognozowane średnie ciśnienie, za okres 4-13 czerwca 2021

Pogoda, czerwcowa fala gorąca w Polsce, prognoza ciśnienia i temperatury, od 4, do 13 czerwca 2021

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce, do 11 czerwca 2021

Pogoda, fala gorąca w Polsce, czy będzie upał, prognoza opadów do 11 czerwca 2021

Prognozowany zasięg opadów może ulec zmianie, ale trend jest wyraźny. Opady będą ograniczone i nie będą w najbliższych dniach częste, jak w minionym maju. Temperatura w następnych dniach będzie coraz wyższa na znacznie większym obszarze Polski.

Czerwcowa fala gorąca w Polsce. Prognozowana temperatura, 7 czerwca 2021

Pogoda, gorące dni w Polsce, prognoza temperatury 7 czerwca 2021

Czerwcowa fala gorąca w Polsce. Prognozowana temperatura, 8 czerwca 2021

Pogoda, upał w Polsce, gorące dni w czerwcu 2021, prognoza temperatury 8 czerwca 2021

Trend czerwcowego dużego ocieplenia w Polsce jest pewny, ale zaznaczamy, że w niektórych dniach, zwłaszcza na wschodzie i południu kraju zdarzą się dni z możliwymi przelotnymi opadami i lokalnymi burzami. Wówczas wzrost temperatury może być okresowo zahamowany. Zasięg lokalnych burz może się jeszcze zmienić, dlatego zachęcamy do śledzenia codziennych prognoz, w których precyzyjnie, będziemy wskazywać, gdzie wystąpią.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 8 czerwca 2021

Pogoda, fala gorąca w czerwcu 2021 w Polsce, wiemy kiedy będzie upał 

Trend prognozy długoterminowej zachęcamy do śledzenia na modelu z prognozą na 16 dni. Wyliczenia numeryczne są aktualizowane codziennie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!