| |
Zagrożenie!
Upały na Białorusi. Padł rekord temperatury. Na plażach mnóstwo ludzi, mimo pandemii koronawirusa COVID-19

Upały na Białorusi. Padł rekord temperatury. Na plażach mnóstwo ludzi, mimo pandemii koronawirusa COVID-19

W tym roku do tej pory zanotowaliśmy tylko jeden dzień z upałem (temp. => 30 st. C.) w Polsce, gdy temperatura osiągnęła 30,3 st. C. w Tarnowie. Tymczasem wysoka temperatura zagościła za wschodnią granicą naszego kraju. Na Białorusi odnotowano wczoraj 10 czerwca rekordową temperaturę dla tego dnia w historii obserwacji. W mieście Żłobin w obwodzie homelskim zarejestrowano 33,6 stopni C. To o 0,1 st. C więcej od poprzedniego rekordu z 1999 roku zanotowanego w Mozyrzu. Upały są głównie w centralnej, wschodniej i południowo wschodniej Białorusi. Temperaturę ponad 30 stopni pokazały termometry między innymi w Mińsku, Witebsku, Mohylewie i Homlu.

Upał na Białorusi. Temperatura maksymalna zanotowana 10 czerwca 2020. Dane: Ogimet

Pogoda upał na Białorusi czerwcowy rekord temperatury koronawirus COVID-19

W Mińsku zapełniły się wszystkie plaże położone nad przepływającą przez miasto rzeką Świsłocz i to mimo panującej pandemii koronawirusa COVID-19 - poinformował Włodzimierz Pac - korespondent Polskiego Radia.

Dane z tego kraju są zatrważające, bo mówi się o ponad 51 tys. osób zakażonych. Poprzedniej doby ujawniono 801 nowych zakażeń. Według miejscowego ministerstwa zdrowia, od początku epidemii zmarło 288 osób chorych na COVID-19. Wyzdrowiało 25,5 tysiąca pacjentów szpitali.

Upał na Białorusi. Prognozowana temperatura dziś 11.06, ale z tendencją do burz. Windy / ECMWF

Rekordowy upał na Białorusi mnóstwo osób na plażach mimo koronawirusa COVID-19

Białoruś znalazła się na trzecim miejscu w Europie pod względem liczby zakażeń koronawirusem na milion mieszkańców. To są dane, które oficjalnie są podawane, ale można przypuszczać, że w tym dyktatorskim kraju sytuacja jest znacznie poważniejsza.

DobraPogoda24


Komentarze
Ben Wwa

Wirus nie wirus, gdy u nas zrobi się gorąco, to polskie plaże też się zapełnią.

11 czerwiec 2020 - 12:27
Odpowiedz