| |
Zagrożenie!
„Fala upałów” za kilka dni eksploduje w Polsce. Na termometrach zobaczymy 30-36 stopni

„Fala upałów” za kilka dni eksploduje w Polsce. Na termometrach zobaczymy 30-36 stopni

Przyglądamy się bardzo drobiazgowo wyliczeniom numerycznych modeli pogodowych. To właśnie na ich podstawie, doświadczenia i wiedzy powstaje prognoza pogody na nadchodzące dni, która ma dużą szanse się sprawdzić. Na naszą uwagę zasługuje potencjalna czerwcowa fala upałów, jaka ma pojawić się na początku drugiej połowy miesiąca. Wcześniej, na sam koniec aktualnego gorącego tygodnia po przejściu burz i chłodnego frontu atmosferycznego, na chwilę ochłodzi się w niedzielę 13 czerwca. To będzie dosłownie chwila, bo już od poniedziałku 14 czerwca 2021, od zachodu Polski temperatury zaczną rosnąć. Jeśli nic się nie zmieni w prognozach, to około 16-17 czerwca, zanotujemy miejscami upał w Polsce, czyli temperaturę osiągającą lub przekraczającą 30 stopni. Gorące powietrze napłynie do środkowej Europy z południa i południowego zachodu, począwszy od Hiszpanii przez Francję po Niemcy, gdzie upalnie zrobi się szczególnie na wschodzie naszego zachodniego sąsiada. Następnie ta gorąca masa powietrza, będzie spychana na wschód w kierunku Polski.

Czerwcowa eksplozja fali upałów niebawem pojawi się w Polsce

Pogoda, czerwcowa eksplozja fali upałów w Polsce, prognoza temperatury od 15, do 18 czerwca 2021

Jest spora szansa na temperaturę maksymalną w Polsce na poziomie około 31-36 stopni C. To są wstępne dane z prognoz modeli globalnych. Bardziej precyzyjne prognozy, będą dostępne za kilka dni, gdy modele regionalne o większej siatce obliczeń, będą mieć w zasięgu wskazywany termin.

Upał wkroczy do Polski. Wstępnie prognozowana temperatura 16 czerwca 2021

Pogoda, fala upałów eksploduje w Polsce, prognoza temperatury 16 czerwca 2021

Nie możemy jeszcze dokładnie wskazać dnia z apogeum czerwcowego upału w Polsce, bo prognozy będą ulegać korektom. Wstępnie na 18 czerwca, model ECMWF wskazuje nawet 34-36 stopni C! To będzie koszmar dla wielu osób po chłodnej wiośnie, aczkolwiek ten obecny kończący się gorący tydzień, mógł nieco przyzwyczaić nasz organizm, do nadchodzących jeszcze wyższych temperatur.

Piekielny upał w Polsce. Wstępna prognoza temperatury na 17 czerwca 2021

Pogoda, piekielny upał, eksplozja fali upałów w Polsce, czerwiec 2021

Bardzo gorąco i upalnie zapowiada się druga połowa nowego tygodnia. Imponująco wygląda prognoza anomalii temperatury, która okresami o nawet 10-16 stopni może być wyższa od normy wieloletniej!

Upał w Polsce. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, 17 czerwca 2021

Pogoda, fala upałów w Polsce, prognoza temperatury w czerwcu 2021

Szczególnie upalnie w Polsce, ma być około 18 czerwca 2021. To oczywiście wstępne prognozy temperatur i ich zasięgu, które mogą jeszcze ulec zmianie dla poszczególnych regionów Polski, ale trend pogodowy jest pewny. Po chłodnej niedzieli 13.06, w kolejnych dniach ponownie zacznie się robić gorąco w Polsce, najpierw na zachodzie kraju, a później dalej w głębi kraju, zwłaszcza w centrum i na południu, z szansą na co najmniej 2-3 dniową falę upałów.

Fala upału dotrze znad Hiszpanii przez Francję i Niemcy dotrze do Polski

Pierwsza fala upałów w Polsce. Wstępnie prognozowana temperatura, 18 czerwca 2021

Pogoda, kiedy będzie fala upałów w czerwcu 2021 w Polsce, znamy odpowiedź, prognoza temperatury, od 16, do 18 czerwca 2021

Wyjątkowo gorąco i upalnie zapowiada się druga połowa przyszłego tygodnia. Ma to swoje odzwierciedlenie w prognozie anomalii temperatury, która będzie w tym czasie wyraźnie powyżej średniej klimatycznej dla tego okresu, zwłaszcza na obszarze, od Bałkanów przez Polskę, wschodnie Niemcy po Skandynawię i północno zachodnią Europę.

Upał zbliża się do Polski. Prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie, za okres 17-24 czerwca 2021

Pogoda, eksplozja upału w Polsce, prognoza fali upałów i temperatury, od 15, do 24 czerwca 2021

Powyższą prognozę temperatur, jeszcze nie możemy traktować dosłownie dla poszczególnych dni, bo będą możliwe jeszcze przesunięcia (+/- około 1 dzień), ale trend i zapowiedź pierwszej fali upałów w Polsce jest pewna. Sytuację pogodową monitorujemy na bieżąco. O wszystkich zmianach i precyzyjnych prognozach, będziemy informować najszybciej, jak to tylko możliwe. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!