| |
Zagrożenie!
Pogoda. W poniedziałek do Polski wkroczy chłodny front. Przyniesie opady i lokalne burze. We wtorek ochłodzenie w całym kraju

Pogoda. W poniedziałek do Polski wkroczy chłodny front. Przyniesie opady i lokalne burze. We wtorek ochłodzenie w całym kraju

Pogoda do Wielkanocy 12 kwietnia, będzie stabilna z przyjemną wiosenną temperaturą w dzień. Zmiana pogody czeka nas w lany poniedziałek 13 kwietnia, gdy od północnego zachodu do Polski wkroczy chłodny front atmosferyczny. Przyniesie on opady deszczu i miejscami burze, a po jego przejściu napłynie znacznie zimniejsza masa powietrza.

Prognozowana anomalia temperatury w poniedziałek 13 kwietnia, do godziny 14:00. Polska podzielona na dwa obszary znajdujące się już po przejściu i przed nadejściem chłodnego frontu atmosferycznego

Pogoda poniedziałek 13 kwietnia chłodny front opady burze w Polsce, ochłodzenie prognoza pogody

Pogoda w poniedziałek 13 kwietnia zmieni się stopniowo. O poranku obszar jeszcze mało aktywnego frontu, będzie zalegał od Podlasia po Dolny Śląsk. Za frontem napłynie już chłodna masa powietrza, a przed frontem w dzielnicach południowo wschodnich powietrze nadal będzie znacznie cieplejsze.

Prognozowany zasięg strefy opadów w poniedziałek 13 kwietnia, do godziny 20:00

Pogoda 13 - 14 kwietnia 2020 chłodny front opady burze ochłodzenie w Polsce

Z tego powodu przed uaktywnieniem frontu na południu i południowym wschodzie Polski, temperatura maksymalna powinna jeszcze osiągnąć około 16-22 st. C. (najwyższa lokalnie na Podkarpaciu). W tym czasie na Wybrzeżu temperatura wyniesie około 7-8 st. C. Kontrast termiczny w Polsce może więc wynieść około 15 st. C. Z upływem dnia, szczególnie po południu i miejscami wieczorem uaktywni się główna strefa frontowa zalegająca w chwiejnej masie powietrza. Umiarkowane i chwilami dość intensywne opady deszczu, lokalnie w towarzystwie burz, będą możliwe szczególnie na obszarze, od Lubelszczyzny przez południowe Mazowsze, Ziemie Świętokrzyską, Opolszczyznę, Górny Śląsk, Małopolskę po Podkarpacie i miejscami Dolny Śląsk. Do końca dnia front odsunie się za naszą południowo wschodnią granicę.

Prognozowana anomalia temperatury we wtorek 14 kwietnia. W całej Polsce wyraźne ochłodzenie

Pogoda 13-14 kwietnia 2020. Prognoza pogody dla Polski, gdzie popada i gdzie burze

We wtorek 14 kwietnia już w całym kraju odczujemy ochłodzenie. Na termometrach zanotujemy przeważnie, od 6, do 11 st. C.

Jak wynika z prognoz modelu Ensemble, kolejny kwietniowy okres ochłodzenia w Polsce nie będzie długotrwały. Więcej w naszej jutrzejszej 12.04 prognozie długoterminowej. Na górnym wykresie odczytujemy prawdopodobieństwo temperatur, a na dolnym opadów.

Pogoda ochłodzenie opady burze chłodny front atmosferyczny 13-14 kwietnia 2020

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!