| |
Zagrożenie!
Burze wrócą do Polski. Sprawdź, kiedy i gdzie zagrzmi w drugi weekend września

Burze wrócą do Polski. Sprawdź, kiedy i gdzie zagrzmi w drugi weekend września

Dużo słońca, miejscami gorąco, w piątek 10 września temperatura na zachodzie i południowym zachodzie Polski zbliżająca się do progu upału. Taka pogoda czeka nas jeszcze w tym tygodniu przed weekendem 11-12 września, dlatego warto skorzystać ze stabilnych warunków atmosferycznych, bo zmiany również dotrą do Polski. Od zachodu wkroczy front atmosferyczny, który miejscami przyniesie opady deszczu, a lokalnie także burze z gradem i silniejszym wiatrem. Za frontem napłynie chłodniejsze powietrze i temperatura spadnie, ale nie od razu w całej Polsce. Najdłużej powiew wrześniowego lata utrzyma się na południowym wschodzie kraju, zwłaszcza na Podkarpaciu.

Najpierw bliski upał, później burze wrócą do Polski

Pogoda, burze i opady deszczu wrócą do Polski, wcześniej bliski upał, prognoza pogody 10-11-12 września 2021

Powolne zmiany rozpoczną się w piątek 10.09, gdy po południu na zachodzie Polski pojawią się warunki do inicjacji przelotnych opadów deszczu i lokalnych burz, głównie w województwie lubuskim i zachodniopomorskim.

Możliwe burze w Polsce. Prognozowana energia Cape, sobota 10 września 2021 po południu

Kiedy burze wrócą do Polski, prognoza burz dla Polski, 10 września 2021

Będą to przeważnie nieliczne, rozproszone burze. Wcześniej zrobi się gorąco, a lokalnie temperatura otrze się o upał, gdy na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej temperatura może wzrosnąć do 29-30 st. C.

Burze w Polsce pojawią się w sobotę 11 września. Prognozowana energia Cape po południu

Pogoda, prognoza burz dla Polski, gdzie będą burze 10-11-12 września 2021

Komórek burzowych, a tym samym burz będzie więcej w sobotę 11.09, gdy zasięg przesuwającego się na wschód frontu atmosferycznego i poprzedzającej linii zbieżności będzie większy. Wówczas opady deszczu i miejscami burze, mogą sięgnąć obszaru, od Pomorza Gdańskiego, Kujaw i zachodnich dzielnic województwa warmińsko mazurskiego po Dolny Śląsk. Na szczęście burze nie powinny być na ogół gwałtowne. Głównym zagrożeniem mogą być intensywne opady deszczu ze względu na dość wolne przemieszczanie się burz.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do końca weekendu, 12 września 2021. Model ICON

Pogoda, prognoza burz dla Polski, gdzie będą burze 10-11-12 września, mapa burzowa

Prognoza zasięgu opadów i lokalnych burz w Polsce 10-12 września 2021, według modelu ECMWF

Pogoda, burze w weekend wrócą do Polski, wcześnie prawie wrześniowy upał, prognoza burz od 10, do 12 września 2021

W niedzielę 12.09 opady i burze przesuną się dalej na wschód Polski, jednocześnie od zachodu spychając ciepłe powietrze. Najdłużej stabilna pogoda utrzyma się na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, przy czym prognozy są jeszcze rozbieżne.

Gdzie wystąpią burze w Polsce

Model GFS i ICON przewiduje obecnie dotarcie lokalnych opadów na Podkarpaciu już w niedzielę, a model ECMWF daje szansę na utrzymanie się stabilnej aury do końca dnia. Możliwa jest zatem jeszcze niewielka korekta prognozy pogody. Stosowną prognozę burz na każdy dzień burzowy w Polsce wydamy na mapie burzowej.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!