| |
Zagrożenie!
Burze ze wschodu wkroczyły do Polski. Lokalnie przynoszą intensywny deszcz i silniejszy wiatr. Gdzie jest burza?

Burze ze wschodu wkroczyły do Polski. Lokalnie przynoszą intensywny deszcz i silniejszy wiatr. Gdzie jest burza?

Polska jest dziś 17.04 podzielona pod względem pogodowym. Na północy pojawia się sporo przejaśnień i napływa cieplejsza masa powietrza znad Morza Czarnego. Jest ona zawsze bardzo zasobna w wilgoć, poza tym wykazuje się chwiejnością. Występują więc warunki do rozwinięcia się popołudniowej konwekcji. Sprawdźmy, gdzie jest burza. Sytuacja jest dość nietypowa, bo przelotne opady i lokalne burze już wkroczyły do Polski i dalej do wieczora będą się przesuwać ze wschodu na zachód, z lekkim odchyleniem na południowy zachód, a nie jak to najczęściej bywa w sezonie burzowym, z zachodu na wschód lub z południa na północ, czy północny wschód kraju. Niewykluczone, że burzom lokalnie mogą towarzyszyć również opady drobnego gradu lub krupy śnieżnej. Do tej pory lokalne burze wystąpiły na północy województwa lubelskiego, a także miejscami na Podlasiu oraz w województwie kujawsko pomorskim.

Burze w Polsce, zanotowane wyładowania do godziny 15:15, 17 kwietnia 2021. Dane: sat24

Pogoda, Burze w Polsce, 17 kwietnia 2021, gdzie jest burza

Trajektoria wsteczna napływającej masy powietrza do Polski, 17 kwietnia 2021

Burze w Polsce, gdzie grzmi, 17 kwietnia 2021

Lokalnie burze możliwe również na Mazowszu, zwłaszcza w rejonie Warszawy oraz w innych regionach zgodnie z wydaną naszą mapą prawdopodobieństwa burzowego.

Pogoda, gdzie są burze w Polsce, 17 kwietnia 2021, mapy

Burza zanotowana w województwie lubelskim, 17 kwietnia 2021

Imponująca chmura wiosennej burzy w województwie lubelskim, 17 kwietnia 2021

Przemieszczanie się przelotnych opadów i burz możecie śledzić bezpośrednio na danych pochodzących z radaru meteorologicznego. Wykryte wyładowania i kierunek przemieszczania burz sprawdzicie na danych zbiorczych z detektora burzowego.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!