| |
Zagrożenie!
Pogoda. Silne burze z ulewami i gradem. Liczne podtopienia w Zgierzu i Łodzi

Pogoda. Silne burze z ulewami i gradem. Liczne podtopienia w Zgierzu i Łodzi

Czwartkowe 18 czerwca popołudnie przynosi główną falę silnych burz w Polsce. Rozwijają się one obecnie na obszarze od województwa warmińsko-mazurskiego przez centrum po dzielnice południowe i południowo wschodnie kraju. Burze na swej drodze przynoszą liczne wyładowania, a także ulewne opady deszczu, miejscami mogące powodować podtopienia. Lokalnie występują również opady gradu i silne porywy wiatru. Po południu nawalne opady deszczu wystąpiły m.in. w Zgierzu i Łodzi. Internauci informują o podtopieniach.

Skutki burz i ulewy w Zgierzu, 18 czerwca 2020. Foto: Robert Bogdański

Silne burze w Polsce 18 czerwca 2020 ulewa podtopienia w Zgierzu

Burze ulewy i podtopienia w Łodzi, 18 czerwca 2020. Foto: Bartosz Wiśniewski

Burze ulewy 18 czerwca 2020 podtopienia Zgierz Łódź Gdzie Jest Burza

Silne burze powodują również przerwy w dostawie energii elektrycznej. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało o co najmniej 13 tysiącach odbiorców w Polsce bez prądu.

Burze zanotowane w Polsce w ostatnich 2 godzinach, 18 czerwca 2020

Burze w Polsce ulewy podtopienia 18 czerwca 2020 gdzie jest burza

Najpoważniejsze w skutkach awarie energetyczne nawałnice do tej pory spowodowały w województwie mazowieckim - prądu nie ma tam ponad 8 tys. odbiorców. W województwie łódzkim bez dostępu do energii elektrycznej jest prawie 3 tysiące odbiorców. Również na Mazowszu najczęściej interweniowali do tej pory strażacy, bo 179 razy, w łódzkim - 128 razy. Burze do wieczora nadal będą występować w wielu regionach Polski. W nocy 18/19 zaczną słabnąć i zanikać. Zalecamy śledzenie danych z detektora wyładowań.

DobraPogoda24


Komentarze
mri

Niedawno modlono sié o deszcz.

19 czerwiec 2020 - 22:29
Odpowiedz