| |
Zagrożenie!
Pogoda. Burze na Dolnym Śląsku oraz w rejonach podgórskich

Pogoda. Burze na Dolnym Śląsku oraz w rejonach podgórskich

Piątkowe 14.08 popołudnie przynosi zapowiadane burze na zachodzie i południu Polski, zwłaszcza na Dolnym Śląsku oraz miejscami w rejonach podgórskich, od Sudetów po Karpaty. Powstałe burze przemieszczają się wolno. Przynoszą głównie intensywne opady deszczu, ale lokalnie niewykluczone są również opady drobnego gradu. Burze do tej pory wystąpiły m.in. w rejonie Wałbrzycha, Świeradowa-Zdroju, Szklarskiej Poręby, Jedliny Zdroju, Dzierżoniowa i Nowej Rudy (woj. dolnośląskie). Zalecamy śledzenie gdzie jest burza oraz danych radarowych, szczególnie w rejonach podgórskich, gdzie burze dla turystów stanowią największe zagrożenie.

Zanotowane burze w Polsce w ostatnich 2 godzinach, 14 sierpnia 2020

Burze w Polsce 14 sierpnia 2020, gdzie jest burza, burze na Dolnym Śląsku rejony podgórskie Sudety

Kolejne godziny piątkowego popołudnia przyniosą dalszy rozwój burz na krańcach południowo-zachodnich i południowych dzielnic Polski. Dane radarowe wskazują na niemal stacjonarne komórki burzowe m.in. w rejonie Paczkowa w woj. opolskim oraz w rejonie Świerzawy w woj. dolnośląskim. Wcześniej uwodnione burze przeszły przez Sudety w rejonie Kotliny Kłodzkiej.

Burze w Polsce na Dolnym Śląsku oraz w rejonach podgórskich, 14 sierpnia 2020. Dane radarowe Windy / IMGW z godziny 13:55

Pogoda burze w Polsce 14 sierpnia 2020 burze Wałbrzych

Skutki dzisiejszej ulewy i burzy w Wałbrzychu, 14 sierpnia 2020

Rozwój burz na południu Polski będzie możliwy do wieczora, dopiero w nocy 14/15.08 lokalne burze i opady zaczną zanikać.

Burza w rejonie Dzierżoniowa na Dolnym Śląsku. Foto: FB Majka Gąsior

Burze Dolny Śląsk Sudety Wałbrzych, Dzierżoniów, Kotlina Kłodzka, Gdzie jest burza

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!