| |
Zagrożenie!
Pogoda Boże Narodzenie. Długoterminowa prognoza pogody na święta

Pogoda Boże Narodzenie. Długoterminowa prognoza pogody na święta

Czekająca nas pogoda na Boże Narodzenie, to obecnie pytanie, które coraz częściej zadajemy. Wielu z nas Wigilię i całe święta chciałaby spędzić w towarzystwie śniegu i mrozu. Pogoda długoterminowa staje się coraz bardziej wiarygodna, bo do świąt pozostało już niespełna dwa tygodnie, dlatego prawdopodobieństwo prognozy rośnie.

Dysponujemy kolejnymi najnowszymi prognozami modeli sezonowych. Ponadto prognozy bieżących wiązek prognostycznych sięgają już okresu świąt. Sprawdźmy, jakie obecnie przedstawiają dane? W porównaniu do wcześniejszej prognozy pogody na Boże Narodzenie, sytuacja nie uległa radykalnej zmianie.

Prognozowana anomalia temperatury w czasie świąt Bożego Narodzenia

Pogoda Boże Narodzenie Długoterminowa Prognoza Pogody

Najnowsze wydanie prognozy modelu ECMWF, przewiduje w tygodniu świątecznym anomalię temperatury, od 2, do 3 stopni C. powyżej normy dla tego okresu. Prognoza opadów również nie daje dużej szansy na śnieg, bo opady w tym czasie mają być nieznacznie poniżej normy. Krótko mówiąc - prognoza ta nie daje w zasadzie żadnej szansy na święta z mrozem i utrzymującą się pokrywą śnieżną na nizinach.

Prognozowana anomalia opadów w czasie świąt Bożego Narodzenia

Pogoda Boże Narodzenie Prognoza Temperatury Opadów

Z kolei wiązki ensembles globalnego modelu GFS już sięgają okresu świąt. Również z nich wynika, że temperatura w ciągu dnia nadal będzie utrzymywać się powyżej 0. W poniższej prognozie długoterminowej temperatury, należy zwrócić uwagę na czarny wykres będący średnią wartością ze wszystkich wiązek.

Pogoda długoterminowa temperatury w wybranym przykładowym Rzeszowie

Pogoda Boże Narodzenie pogoda długoterminowa temperatura

Aktualna pogoda długoterminowa nadal nie przewiduje śnieżnych i mroźnych świąt. Pozostaje już tylko nadzieja na radykalną zmianę prognoz, bo mogą one jeszcze ulec zmianie ze względu na dość odległy termin, ale na tę chwilę takie prawdopodobieństwo nie jest bardzo duże.

DobraPogoda24, Copernicus / ESA, GFS


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!