| |
Zagrożenie!
„Bomba chłodu” wkracza do Polski. Będą burze, przymrozki, deszcz ze śniegiem, śnieg i krupa śnieżna. Temperatura 10 stopni poniżej normy

„Bomba chłodu” wkracza do Polski. Będą burze, przymrozki, deszcz ze śniegiem, śnieg i krupa śnieżna. Temperatura 10 stopni poniżej normy

Pogoda nadal pozostawia wiele do życzenia. Kilkudniowy okres wyższych temperatur dobiega końca, bo do Polski wkracza „bomba chłodu”, jaką meteorolodzy określili nagłe wtargnięcie zimnego powietrza z Arktyki. Już dziś 22.04 po przejściu chłodnego frontu, temperatury będą wyraźnie niższe o kilka stopni, ponadto miejscami, zwłaszcza na północy kraju pojawią się przelotne opady deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej oraz burze, szczególnie na południowym wschodzie kraju. To dopiero początek ochłodzenia, które pozostanie z nami w kolejnych dniach 3 dekady kwietnia 2021. W czasie nocnych przejaśnień i rozpogodzeń, będą możliwe miejscami liczne przymrozki nie tylko przy gruncie, ale także na wysokości 2 m. Ich obszar wystąpienia jeszcze się waha, bo jest zależny od wielkości zachmurzenia, ale największe ich prawdopodobieństwo, szczególnie między 24-27 kwietnia 2021, będzie mieć miejsce na północy, wschodzie i południu kraju. Kilkustopniowy mróz na pewno pojawi się w tym czasie na znacznym obszarze Polski, szczególnie nad ranem. Warto zabezpieczyć rośliny.

Bomba chłodu z arktycznym powietrzem w Polsce. Prognozowane przymrozki, 24 kwietnia 2021 nad ranem

Pogoda, bomba chłodu wkracza do Polski, zimne arktyczne powietrze przyniesie przymrozki, 24 kwietnia 2021

Prognozowane przymrozki w Polsce, 25 kwietnia 2021

Kwietniowa Bomba chłodu w Polsce, przymrozki, temperatura 25 kwietnia 2021

Prognozowane przymrozki w Polsce, 26 kwietnia 2021

Bomba chłodu a Arktyki napłynie do Polski, 26 kwietnia 2021

Prognozowane przymrozki w Polsce, 27 kwietnia 2021

Arktyczne powietrze w Polsce, bomba chłodu, niszczące przymrozki, prognoza temperatury 24-27 kwietnia 2021

Adwekcji zimnego powietrza arktycznego, będzie towarzyszyć chwiejność, dlatego miejscami pojawią się przelotne mieszane opady i burze, między okresami pogodnymi ze sporą ilością Słońca. Możliwy będzie tzw. bałtycki efekt morza. Wzrośnie również prędkość wiatru, dlatego temperatura odczuwalna, będzie chwilami znacznie niższa od wskazań termometrów. Temperatura maksymalna w ciągu dnia, miejscami może być o 8-10 stopni C. niższa dla tego okresu w porównaniu do normy klimatycznej.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 25 kwietnia 2021

Powietrze arktyczne w Polsce, bomba chłodu, temperatura 25 kwietnia 2021

Prognozy adwekcji zimnego powietrza arktycznego wskazują, że bomba chłodu z głównym strumieniem chłodu, w tym czasie spłynie do Polski, Białorusi, nad Ukrainę, Litwę, Łotwę i Estonię.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 26 kwietnia 2021

Pogoda, bomba chłodu w Polsce, kwietniowe przymrozki, prognoza temperatury 26 kwietnia 2021

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 27 kwietnia 2021

Zimne arktyczne powietrze napłynie do Polski, pogoda 23-27 kwietnia 2021

Wyższych temperatur spodziewamy się pod koniec kwietnia lub na początku maja.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!