| |
Zagrożenie!
Bomba chłodu zablokuje się nad Polską. Do końca sierpnia ochłodzenie nie ustąpi

Bomba chłodu zablokuje się nad Polską. Do końca sierpnia ochłodzenie nie ustąpi

Do Polski dotarło zapowiadane ochłodzenie. Zmiana układu barycznego nad Europą, w tym pojawienie się niżu niosącego opady oraz ściągającego chłodniejsze powietrze stało się faktem. Temperatura z dnia na dzień spadła o blisko 10 stopni C. Możemy więc mówić wręcz o bombie chłodu. Niestety, wiele wskazuje na to, że ochłodzenie nie ustąpi szybko, bo niebawem w miejsce obecnej strefy opadów i niżu nad Polską dotrze niż nurkujący z północy Europy i pojawią się kolejne opady deszczu i chwilami silniejszy wiatr. Wówczas popada również nad morzem, gdzie ostatnie dni przynosiły stabilniejszą pogodę. Bomba chłodu utrzyma się na pewno do końca sierpnia 2021.

Bomba chłodu zablokuje się nad Polską. Prognozowana maksymalna temperatura w Europie, jaka jest możliwa między 23 sierpnia - 1 września 2021

Pogoda, ochłodzenie i bamba chłodu w Polsce do końca sierpnia 2021, prognoza temperatury, kiedy cieplej

Zwróćmy uwagę na prognozowaną temperaturę. Na południe i na wschód od Polski nadal będzie możliwe gorące lato. Adwekcja zimnego powietrza zablokuje się właśnie na dłużej właśnie nad Polską. Dopiero z upływem września 2021 jest szansa na wzrost temperatury wraz z rozbudowywaniem się wyżu znad Atlantyku na wschód Europy, ale obecnie jest za wcześnie by wskazać pewny termin trwalszej poprawy pogody i powrotu wyższych temperatur.

Bomba chłodu w Polsce. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, za okres 24-30 sierpnia 2021

Pogoda, bomba chłodu w Polsce, zimno w Polsce, chłodny zakończenie wakacji 2021

Kolejne dni sierpnia nie będą nas rozpieszczać. Temperatura tylko miejscami nieznacznie przekroczy maksymalnie 20 st. C., na ogół jednak w dzień będzie chłodniej, bo będziemy notować 14-18 st. C. Szczególnie chłodno będzie w rejonie opadów deszczu.

Deszczowy tydzień w Polsce. Prognozowana anomalia opadów w Europie do 30 sierpnia 2021

Pogoda, chłodno i deszczowo, zimno w Polsce, prognoza do końca sierpnia 2021

Kolejna większa strefa opadów deszczu nad Polską jest spodziewana 26 sierpnia, ale tym razem opady będą się nasuwać z północy w głąb kraju. Załamanie pogody obejmie szczególnie rejony turystyczne nad morzem.

Deszczowy niż nad Polską. Prognozowany zasięg opadów w czwartkowe południe, 26 sierpnia 2021

Pogoda, zino, chłodno i deszczowo w Polsce, do kiedy bomba chłodu, sierpień 2021

W następnych dniach Polska pozostanie w zasięgu niżu i opadów. Dodatkowo nasili się wiatr w wyniku zwiększenia gradientu poziomego ciśnienia. Do kraju napłynie jeszcze chłodniejsze powietrze z północy i północnego wschodu. Kiedy wróci ciepło do Polski? Trend temperatury możecie śledzić na codziennie aktualizowanej prognozie długoterminowej.

Prognozowany zasięg opadów w piątkowe południe, 27 sierpnia 2021

Pogoda, do kiedy zimno w Polsce, czy wróci ocielenie, sierpień 2021

Z uwagi na prognozowaną temperaturę do końca sierpnia, nie ma już szans na to, aby ostatni miesiąc meteorologicznego lata zapisał się z dodatnią anomalią temperatury.

Chłodny sierpień w Polsce. Anomalia temperatury do 22 sierpnia 2021

Pogoda, chłodny sierpień 2021 w Polsce, prognoza temperatury

Mało tego, nie ma raczej już szans, aby sierpień był w normie w jakimkolwiek regionie. Do końca miesiąca ujemna anomalia temperatury obejmie cały kraj, z temperaturą ponad 1 st. C. poniżej normy wieloletniej. Sierpień zepsuje statystyki ciepłego dotychczas lata, bo zarówno czerwiec i lipiec w tym roku, to były jedne z najcieplejszych miesięcy w historii pomiarów w Polsce.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!