| |
Zagrożenie!
Pogoda  na 9 marca 2022. Zanikające śnieżyce i opady deszczu. Pogodnie w zachodniej Polsce

Pogoda na 9 marca 2022. Zanikające śnieżyce i opady deszczu. Pogodnie w zachodniej Polsce

Miniona doba przyniosła miejscami powrót zimowych warunków we wschodniej i południowej Polsce, w ciągu dnia na tym obszarze jeszcze wystąpią zanikające opady śniegu i również deszczu - przewiduje pogoda w środę 9 marca 2022. Na pozostałym obszarze, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju będzie pogodnie. Śnieg, który spadnie będzie topnieć z uwagi na prognozowaną dodatnią temperaturę. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda na środę 9 marca 2022, zanikające śnieżyce na wschodzie i południu, pogodnie w zachodniej połowie Polski

Pogoda na dziś, środa 9 marca 2022

Zachodnia połowa Polski znajduje się dziś w zasięgu wyżu Martin znad wschodnich Niemiec, a na wschodzie i południu kraju przemieszcza się płytki niż ze stopniowo zanikającymi opadami. Po odsunięciu się niżu cała Polska dostanie się pod wpływ wyżu.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 9 marca 2022, powrót zimy na wschodzie i południu Polski, pogodnie na zachodzie

W środę zanikające opady śniegu i miejscami deszczu na wschodzie i południu Polski

To będzie pogodny dzień w zachodniej połowie kraju, jedynie początkowo na północy, zwłaszcza w woj. pomorskim zaznaczy się przewaga dużego zachmurzenia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże i całkowite, gdzieniegdzie z przejaśnieniami. Miejscami wystąpią stopniowo zanikające opady śniegu i deszczu lub deszczu ze śniegiem, zwłaszcza od rejonu pogranicza Podlasia i Mazur przez wschodnie Mazowsze, częściowo Lubelszczyznę i Ziemie Świętokrzyską po Podkarpacie i Małopolskę. Najdłużej opady utrzymają się na południu Małopolski i Podkarpacia. W tej części kraju opady śniegu mogą mieć umiarkowane natężenie. Miejscami spadnie tutaj do 5-10 cm śniegu.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 16:00, 9 marca 2022

Pogoda 9 marca 2022, śnieżyce na południu Polski, pogodnie w zachodniej połowie kraju

Temperatura najwyższa w zachodniej Polsce

Najwyższą temperaturę zanotujemy w zachodniej Polsce, gdzie będzie dominować wyż ze słoneczną pogodą. Spodziewamy się maksymalnie, od 2, do 9 st. C. Chłodniej będzie miejscami w rejonach podgórskich Bieszczadów i Tatr.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 9 marca 2022

Pogoda 9 marca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr okresami silniejszy w Tatrach. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć

Wiatr nadal będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich, jedynie w Tatrach wiatr okresami będzie silniejszy i tu może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć, w południe w Kielcach wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!