| |
Zagrożenie!
 Pogoda na 9 grudnia 2021. Front okluzji i śnieżyca w Polsce. W nocy marznące opady deszczu na wschodzie

Pogoda na 9 grudnia 2021. Front okluzji i śnieżyca w Polsce. W nocy marznące opady deszczu na wschodzie

W ciągu dnia z południowego zachodu wkroczy do Polski śnieżyca, która będzie się stopniowo przesuwać na północ, dodatkowo w nocy pojawią się na wschodzie kraju marznące opady deszczu powodujące miejscami gołoledź, przewiduje pogoda w czwartek 9 grudnia 2021. Lokalnie warunki drogowe będą bardzo trudne. Całodobowy najsilniejszy mróz nadal będzie trzymał szczególnie na północnym wschodzie Polski, a na południu miejscami pojawi się odwilż. Zapraszamy na szczegóły prognozy pogody.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 13:00

Pogoda w czwartek 9 grudnia 2021. Śnieżyca wkroczy do Polski, w nocy marznące opady deszczu na wschodzie kraju

Pogoda na dziś, czwartek 9 grudnia 2021

Mroźny wyż skandynawsko - rosyjski przynoszący w Polsce całodobowy mróz odsunie się na północny wschód, jednocześnie zrobi się miejsce do wtargnięcia frontu okluzji związanego z niżem Ilja znad Adriatyku przesuwającym się nad Węgry. Niż ten powstał w rejonie Genui we Włoszech w wyniku dodarcia strefy frontowej związanej z przechodzącym niżem Barra nad rejonem Wysp Brytyjskich. 

W czwartek wkroczy śnieżyca do Polski. W nocy marznące opady deszczu na wschodzie

Z upływem dnia na przeważającym obszarze kraju, będzie dominować zachmurzenie duże i całkowite. Przejaśnienia pojawią się tylko miejscami, głównie w Małopolsce oraz początkowo lokalnie w rejonach podgórskich. Z upływem godzin na zachodzie Polski pojawią się opady śniegu, ale będą one stosunkowo słabe i porozrywane na obszarze od Dolnego Śląska i lokalnie Opolszczyzny po Pomorze Zachodnie i Środkowe. Przelotny śnieg w pierwszej części dnia wystąpi miejscami również na północnym wschodzie, zwłaszcza na Podlasiu.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 19:00, 9 grudnia 2021

Pogoda 9 grudnia 2021. Prognoza opadów śniegu, mapy opadów

Sytuacja zacznie się zmieniać wieczorem oraz w nocy 9/10 grudnia, gdy znad Czech wkroczy główna śnieżyca rozciągająca się od Dolnego Śląska i Opolszczyzny, częściowo Śląska przez Wielkopolskę po środkowe wybrzeże. Lokalnie na południu i południowym wschodzie miejscami może popadać śnieg, ale również deszcz ze śniegiem i marznący deszcz, zwłaszcza na Podkarpaciu oraz na wschodzie Małopolski i lokalnie na Śląsku.

Prognozowany zasięg opadów śniegu i lokalnie deszczu w Polsce, do godziny 22:00, 9 grudnia 2021

Pogoda 9 grudnia 2021. Prognoza opadów śniegu w Polsce, szczegółowe mapy opadów

W nocy 9/10 grudnia śnieżyca będzie się przesuwać w głąb kraju na północ oraz z południa do centrum, jednocześnie rozszerzając zasięg. Z kolei po wschodniej cieplejsze stronie frontu wystąpią również opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu, zwłaszcza nad ranem miejscami na Podkarpaciu (pierwsze opady już wieczorem) i Lubelszczyźnie, na wschodzie województwa świętokrzyskiego oraz na wschodzie i południu mazowieckiego. 

Prognozowany zasięg opadów śniegu i miejscami marznącego deszczu w Polsce, do godziny 06:00, 10 grudnia 2021

Pogoda noc 9/10 grudnia 2021. Prognoza opadów śniegu i marznącego deszczu w Polsce

W czasie przejścia śnieżycy miejscami spadnie do 2-8 cm śniegu, szczególnie południowym zachodzie przyrost pokrywy śnieżnej powinien być największy. Obszar występowania opadów i ich natężenie możecie na żywo śledzić na radarze opadów.

Całodobowy mróz na północnym wschodzie Polski

Mróz nadal utrzyma się na znacznym obszarze kraju, ale będzie słabszy, ponadto na południu miejscami pojawi się odwilż.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 9 grudnia 2021

Pogoda 9 grudnia 2021. Prognoza temperatury w Polsce

Spodziewamy się maksymalnie, od -4/-2 st. C. miejscami na północy i północnym wschodzie Polski, do -1/1 st. C. na pozostałym obszarze kraju, lokalnie 3 st. C. w Bieszczadach. 

Silny wiatr w górach. Ciśnienie nieznacznie spadnie

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, miejscami na północy i wschodzie okresami silniejszy, wschodni i południowo wschodni. Wysoko w górach miejscami porywy wiatru do 75 km/h i tam możliwe zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 9 grudnia 2021

Pogoda 9 grudnia 2021. Prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie nieznacznie spadnie. W południe w Krakowie wyniesie 1007 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!