| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 9 czerwca. Burze na wschodnich krańcach Polski. Najpogodniej na Pomorzu

Pogoda na dziś 9 czerwca. Burze na wschodnich krańcach Polski. Najpogodniej na Pomorzu

Ostatnie dni upływają nam pod znakiem silnych burz, nawalnych opadów deszczu i gradu na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Dziś 9 czerwca prawdopodobieństwo burz zostanie znacznie zredukowane pod względem obszaru do jedynie krańców wschodnich. Na pozostałym obszarze kraju utrzymają się przeważnie stabilne warunki atmosferyczne. Pogoda na dziś 9 czerwca 2020 dla Polski przewiduje na wschodnich krańcach kraju wpływ pofalowanego ciepłego frontu atmosferycznego. Po jego zachodniej stronie, zwłaszcza na zachodzie i północnym zachodzie Polski zaznaczy się wpływ wyżu Thomas, dlatego tutaj można liczyć na dobrą pogodę.

Pogoda 9 czerwca 2020 dla Polski. Zdjęcie satelitarne z godziny 06:30

Pogoda na 9 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski gdzie jest burza

Pogoda 9 czerwca 2020 dla Polski. Prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda 9 czerwca 2020 prognoza pogody opady ulewa grad burze w Polsce

Na obszarze, od województwa pomorskiego przez kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, lubuskie po lokalnie zachodnie i północno zachodnie dzielnice dolnośląskiego, będzie przeważnie dość pogodnie z niewielkim lub umiarkowanym zachmurzeniem. Na pozostałym obszarze Polski zaznaczy się przewaga zachmurzenia dużego i całkowitego, gdzieniegdzie z przejaśnieniami. Na wschodzie, zwłaszcza od Podlasia przez Lubelszczyznę po Podkarpacie, miejscami popada deszcz, a po południu lub wieczorem, szczególnie na krańcach wschodnich tych województw rozwiną się ponownie burze, lokalnie z gradem.

Prognozowany o godzinie 17:00 obszar chwiejnego powietrza ze wskaźnikiem CAPE (energii potencjalnej dostępnej konwekcyjnie). Model WRF

Pogoda 9 czerwca 2020 prognoza burz dla Polski mapa

Ryzyko burz zupełnie inaczej widzi model ECMWF, który przewiduje burze tylko na krańcach wschodnich Polski. Główne burze miałyby się pojawić za naszą wschodnią granicą. Wątpliwości rozwieje bezpośrednia obserwacja danych radarowych i satelitarnych.

Prognozowane prawdopodobieństwo burz o godzinie 17:00, 9 czerwca 2020. Model ECMWF / Windy

Pogoda burze 9 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski

Temperatura maksymalna, od 15-18 st. C. w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim, śląskim i na południu dolnośląskiego, 19-22 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 24 st. C. miejscami na wschodzie Lubelszczyzny.

Pogoda 9/10 czerwca 2020. Prognozowane prawdopodobieństwo burz w Polsce

Pogoda 9-10 czerwca mapa burz w Polsce prognoza pogody gdzie jest burza

Pogoda na noc 9/10 czerwca 2020

W nocy na wschodzie, od Podlasia przez Lubelszczyznę, Mazowsze, Podkarpacie, wschodnie dzielnice woj. warmińsko - mazurskiego po lokalnie świętokrzyskie może miejscami przelotnie popadać deszcz. Miejscami niewykluczone są również burze. Opady będą się stopniowo przesuwać ze wschodu w głąb Polski. Ponadto miejscami na południu Podkarpacia i Małopolski możliwe mgły i zamglenia. Na pozostałym obszarze kraju utrzyma się stabilna pogoda. Temperatura minimalna, od 6-9 st. C. w woj. pomorskim i zachodniopomorskim, 10-13 st. C. na przeważającym obszarze, do 14-16 st. C. w dzielnicach wschodnich.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!