| |
Zagrożenie!
Pogoda na 8 marca 2022. Śnieżyca wkroczy do wschodniej Polski. Pogodnie na zachodzie

Pogoda na 8 marca 2022. Śnieżyca wkroczy do wschodniej Polski. Pogodnie na zachodzie

To będzie pogodny dzień na zachodzie i północnym zachodzie kraju oraz z rosnącym zachmurzeniem na pozostałym obszarze Polski - zapowiada pogoda na wtorek 8 marca 2022. We wschodniej Polsce w ciągu najbliższej doby nasunie się strefa z opadami śniegu, która zabieli krajobrazy, od Podlasia po Małopolskę i Podkarpacie. Opady śniegu wkroczą do północno wschodniej Polski już po południu i zaczną się przez wschodnią Polskę przesuwać na południe. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce wieczorem 08.03

Pogoda na wtorek 8 marca 2022, śnieżyca we wschodniej Polsce, mapa opadów śniegu

Pogoda na dziś, wtorek 8 marca 2022

Polska pozostaje pod wpływem wyżu Martin znad Skandynawii, dlatego na zachodzie i północnym zachodzie kraju, będzie pogodnie. Z kolei na wschodzie zaznaczy się wzrost zachmurzenia związany z nasuwającym się frontem atmosferycznym z północnego wschodu.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 8 marca 2022, opady śniegu na wschodzie Polski, pogodnie na zachodzie

We wtorek pogodnie na zachodzie i północnym zachodzie. Śnieżyca wkroczy na wschodzie

W ciągu dnia na zachodzie i północnym zachodzie Polski, zwłaszcza w województwie zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim na zachodzie dolnośląskiego i początkowo w pomorskim, będzie pogodnie z niewielkim i miejscami umiarkowanym zachmurzeniem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie, będzie duże i okresami całkowite, gdzieniegdzie z przejaśnieniami.

Prognozowane zachmurzenie i lokalne opady śniegu w Polsce, do godziny 10:00, 8 marca 2022

Pogoda 8 marca 2022, mapa zachmurzenia i opadów

Miejscami, głównie na wschodzie i południu pojawią się przelotne opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Po południu nad Podlasie wkroczy strefa słabych i umiarkowanych opadów śniegu. Śnieżyca z upływem godzin przez Lubelszczyznę, lokalnie Mazowsze i Ziemie Świętokrzyską, będzie się przesuwać na południe w kierunku Podkarpacia i Małopolski. W nocy 8/9 marca na tym obszarze również popada śnieg. Do środowego 09.03 poranka krajobrazy się zabielą.

Temperatura najwyższa na północnym zachodzie Polski

Na przeważającym obszarze Polski zanotujemy dziś, od 2-5 st. C., do 6-8, lokalnie 9 st. C. na północy i północnym zachodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 8 marca 2022

Pogoda 8 marca 2022, temperatura w Polsce

Prognoza wiatru i ciśnienia

Wiatr nadal będzie słaby, tylko miejscami na południowym wschodzie oraz w górach okresami umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Gdańsku wyniesie 1025 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!