| |
Zagrożenie!
Pogoda na 8 lutego 2022. Ciepły front atmosferyczny przejdzie przez Polskę. Miejscami deszcz i śnieg

Pogoda na 8 lutego 2022. Ciepły front atmosferyczny przejdzie przez Polskę. Miejscami deszcz i śnieg

Warunki atmosferyczne nadal nie będą stabilne, przez Polskę w ciągu dnia przejdzie front chłodny i ciepły z opadami deszczu i śniegu - zapowiada pogoda we wtorek 8 lutego 2022. Za frontem ciepłym napłynie znacznie łagodniejsza masa powietrza polarnego morskiego. Pod wieczór zanotujemy spory wzrost temperatury na zachodzie kraju. Wieczorem w górach znowu spodziewane są śnieżyce. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00

Pogoda na wtorek 8 lutego 2022, opady deszczu i śniegu w Polsce. Fronty atmosferyczne przejdą nad krajem

Pogoda na dziś, wtorek 8 lutego 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu strefy frontowej związanej z wielocentrycznym niżem Roksana. Przez Polskę przejdzie przede wszystkim z północnego zachodu na południowy wschód front ciepły, a pod koniec dnia zaznaczy się również front chłodny na północnym zachodzie. W rejonie frontu należy oczekiwać opadów.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 8 lutego 2022, front chłodny i ciepły nad Polską, opady deszczu i śniegu

We wtorek opady deszczu i śniegu w Polsce. Wieczorem śnieżyca w górach

Z upływem dnia zachmurzenie będzie duże, miejscami pojawią się też większe przejaśnienia. Do południa rozpada się na obszarze, od Wybrzeża, Warmii i Mazur przez miejscami centrum, Wielkopolskę po dzielnice południowo zachodnie. W pierwszej części dnia śnieg może popadać również na południowym wschodzie, głównie na Podkarpaciu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00, 8 lutego 2022

Pogoda 8 lutego 2022, prognoza opadów deszczu i śniegu w Polsce, mapa opadów

Z upływem popołudnia i wieczorem strefa frontowa obejmie dzielnice południowe i wschodnie kraju. Jest tutaj spodziewany deszcz, deszcz ze śniegiem i miejscami śnieg, zwłaszcza na wschodzie i południowym wschodzie. W górach, zwłaszcza w rejonie Tatr i Bieszczadów spadnie do 5-10 cm śniegu.

Wysoka temperatura na zachodzie Polski

Po przejściu frontu ciepłego nietypowo wysoką temperaturę na zachodzie kraju zanotujemy wieczorem. Spodziewamy się maksymalnie, od 2-5 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 6-8 st. C. na zachodzie. Chłodniej ponownie będzie jedynie w rejonach podgórskich, szczególnie Tatr i Bieszczadów.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 19:00, 8 lutego 2022

Pogoda 8 lutego 2022, temperatura w Polsce

Wiatr umiarkowany, chwilami silniejszy. Ciśnienie bez większych zmian

Z upływem dnia wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50-60 km/h, zachodni. Nad morzem, zwłaszcza na zachodnim Wybrzeżu miejscami w porywach do 70-80 km/h. W górach porywy wiatru do 70-90 km/h, na Śnieżce powyżej 100 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 8 lutego 2022

Pogoda 8 lutego 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie bez większych zmian. W południe w Krakowie wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!