| |
Zagrożenie!
Pogoda na 8 grudnia 2021. Całodobowy mróz w Polsce. Silniejszy wiatr na północnym zachodzie

Pogoda na 8 grudnia 2021. Całodobowy mróz w Polsce. Silniejszy wiatr na północnym zachodzie

Do Polski dotarła zima. Dziś pod względem temperatury i zachmurzenia niewiele się zmieni. Nadal będzie występował całodobowy mróz, a przelotny słaby śnieg, jeśli wystąpi to tylko lokalnie. Jest również szansa miejscami na większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia, zwłaszcza na północnym wschodzie kraju - zapowiada pogoda w środę 8 grudnia 2021. Ponownie najzimniej będzie na Warmii, Mazurach i Podlasiu. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 8 grudnia

Pogoda na środę 8 grudnia 2021. Całodobowy mróz w Polsce, silniejszy wiatr na północnym zachodzie

Pogoda na dziś, środa 8 grudnia 2021

Na mapie synoptycznej widzimy, że Polska na północnym wschodzie znajduje się dziś w obszarze pomiędzy skrajem wyżu Xavielle znad Estonii, a zbliżającym się wpływem frontu okluzji i pola obniżonego ciśnienia na południowym zachodzie związanym z głębokim niżem Barra. Do kraju nadal napływa chłodna masa powietrza arktycznego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 8 grudnia 2021. Zima w Polsce, całodobowy mróz. Pochmurno, miejscami przejaśnienia

W środę pochmurno z przejaśnieniami

To będzie kolejny dzień z rzędu z zimową pogodą w Polsce. Ponownie spodziewamy się zachmurzenia dużego i całkowitego, ale w ciągu dnia miejscami powinny wystąpić większe przejaśnienia i rozpogodzenia, zwłaszcza lokalnie w rejonach podgórskich na południowym zachodzie i południu kraju oraz na północy, od woj. pomorskiego przez warmińsko mazurskie po podlaskie. 

Prognozowana wielkość zachmurzenia i zasięg opadów śniegu, do godziny 16:00, 8 grudnia 2021

Pogoda 8 grudnia 2021. Prognoza zachmurzenia i opadów śniegu w Polsce

Przelotny słaby śnieg, jeśli wystąpi, to tylko lokalnie. Kolejna śnieżyca w Polsce jest prognozowana jutro 09.12, ale o tym dowiecie się więcej w kolejnej naszej prognozie.

Całodobowy mróz w Polsce. Najzimniej na północnym wschodzie

W środę na przeważającym obszarze kraju ponownie należy się liczyć z występowaniem mrozu. Spodziewamy się maksymalnie, od -8/-5 st. C. na Podlasiu, Mazurach i Warmii, do -4/0 st. C. na pozostałym obszarze kraju, być może lokalnie 1 na południowym zachodzie.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 8 grudnia 2021

Pogoda 8 grudnia 2021. Temperatura w Polsce

Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, jedynie na zachodnim wybrzeżu, Pomorzu Zachodnim oraz  Sudetach okresami porywisty, wschodni i południowo wschodni, w porywach do 50-70 km/h. W Sudetach wiatr może powodować zamiecie śnieżne. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Kielcach wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!