| |
Zagrożenie!
Silne burze uaktywniają się w poniedziałek 8 czerwca nad Polską. Przyniosą ulewy i opady gradu. Śledź gdzie jest burza

Silne burze uaktywniają się w poniedziałek 8 czerwca nad Polską. Przyniosą ulewy i opady gradu. Śledź gdzie jest burza

Zgodnie z prognozą pogody, poniedziałkowe 8 czerwca 2020 popołudnie przynosi uaktywnienie burz we wschodniej i południowo wschodniej Polsce. Burze powstają w obszarze pofalowanego chłodnego frontu atmosferycznego oddzielającego ciepłe, wilgotne i chwiejne powietrze na wschodzie, od chłodniejszego na zachodzie Polski. Z uwagi na przedfrontową linię zbieżności, możliwe jest powstanie systemu burz przechodzących jedna po drugiej. W kolejnych godzinach komórek burzowych będzie przybywać. Powstaną burze wielokomórkowe, a także co najmniej kilka superkomórek burzowych.

Burze nad Polską, poniedziałek 8 czerwca 2020. Prognozowany zasięg występowania burz i opadów do godziny 18:00. ICM UM

Burze nad Polską 8 czerwca 2020 prognoza Gdzie jest burza grad ulewy prognoza na żywo

W rejonie burz należy się spodziewać ulewnych opadów deszczu, a także lokalnie gradu do około 2-4 cm średnicy i silnych porywów wiatru do 65-90 km/h. Miejscami nie możemy wykluczyć podtopień. Największe prawdopodobieństwo burz przypadnie na godziny 14:00-23:00. W późniejszym okresie burze będą stopniowo zanikać.

Gwałtowne burze w Polsce, 8 czerwca 2020. Pierwsze komórki pojawiają się nad Podkarpaciem i Małopolską. Zdjęcie satelitarne z godziny 12:50. Dane: Sat24

Pogoda 8 czerwca 2020 silne burze z gradem w Polsce burze na żywo prognoza

Silne burze będą się przesuwać z południa na północ i północny wschód wzdłuż frontu atmosferycznego. Najpierw obejmą miejscami województwo podkarpackie i małopolskie, w dalszej części przesuną się nad Lubelszczyznę, aż dotrą nad Podlasie.

Silne burze w Polsce. Zdjęcie superkomórki burzowej, która na Podkarpaciu 7 czerwca br. przyniosła opady gradu i lokalne podtopienia. Foto: Sebastian Kędra

Pogoda 8 czerwca 2020 silne burze w Polsce prognoza pogody gdzie jest burza

Zalecamy śledzenie danych radarowych oraz z detektorów wyładowań. Warunki do powstania burz są dobre. Temperatura obecnie w Rzeszowie wynosi 24,2 st. C., a temperatura punktu rosy blisko 16 st. C. Wilgotność względna powietrza przekracza 60%.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!