| |
Zagrożenie!
Pogoda na 7 listopada 2021. Przelotny deszcz i lokalne burze w Polsce. Rozpogodzenia na południowym wschodzie

Pogoda na 7 listopada 2021. Przelotny deszcz i lokalne burze w Polsce. Rozpogodzenia na południowym wschodzie

Pogoda w niedzielę 7 listopada 2021 - nie przyniesie dziś stabilnych warunków atmosferycznych w całym kraju. Spodziewamy się zachmurzenia dużego z przejaśnieniami i miejscami możliwymi przelotnymi opadami deszczu przemieszczającymi się z północnego zachodu na południowy wschód Polski. Lokalnie, głównie nad morzem mogą wystąpić burze. Dość pogodnie do wieczora będzie na południowym wschodzie kraju, z wyjątkiem Bieszczadów. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda na niedzielę 7 listopada 2021. Front okluzji nad Polską. Miejscami przelotny deszcz i lokalne burze, pogodnie na południowym wschodzie

Pogoda na dziś, niedziela 7 listopada 2021

Polska znajduje się dziś w zasięgu frontu okluzji związanego z niżem Rudolf znad południowej Skandynawii. Front w ciągu dnia, będzie stopniowo przesuwać się z północnego zachodu na południowy wschód Polski.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 7 listopada 2021. Front okluzji w Polsce. Miejscami przelotny deszcz, lokalne burze nad morzem. Rozpogodzenia na południowym wschodzie

Front najpóźniej, bo dopiero w nocy 7/8 listopada dotrze nad Podkarpacie. Do kraju napływa dość chłodna masa powietrza polarnomorskiego.

W niedzielę przelotne opady deszczu i lokalne burze nad morzem

W ciągu dnia na południowym wschodzie Polski, zwłaszcza na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Górnym Śląsku, Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyźnie, do wieczora będzie dość pogodnie z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, jedynie w Bieszczadach możliwy jest okresowo wzrost zachmurzenia i przelotny deszcz. Sytuacja zmieni się wieczorem oraz w nocy gdy dotrze front i miejscami pojawi się przelotny deszcz.

Prognozowana suma opadów deszczu i ich zasięg, do godziny 20:00, 7 listopada 2021

Pogoda 7 listopada 2021. Prognoza sumy opadów deszczu w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu postępujące stopniowo z północnego zachodu na południowy wschód. Na szczytach Sudetów możliwe również opady śniegu. Lokalnie, głównie nad morzem mogą wystąpić lokalne burze.

Temperatura najwyższa na południowym wschodzie Polski

Spodziewamy się maksymalnie, od 7-10 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do 11-12 st. C. miejscami na południowym wschodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce, 7 listopada 2021

Pogoda 7 listopada 2021. Prognoza temperatury w Polsce

Silny wiatr w górach, na zachodzie i północy Polski. Ciśnienie do wieczora będzie spadać

Wiatr w centrum i na wschodzie będzie przeważnie umiarkowany. Na zachodzie i północy okresami dość silny, w porywach do 50-65 km/h, południowo zachodni. Nad morzem porywy wiatru do około 70 km/h, na szczytach Karpat do 80 km/h, a w Sudetach do 100 km/h i tam wiatr może powodować zamiecie śnieżne.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 7 listopada 2021

Pogoda 7 listopada 2021. Prognoza wiatr w Polsce

Ciśnienie do wieczora będzie spadać, w południe w Białymstoku wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!