| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 7 czerwca. Przejdą silne burze z gradem, ulewami i silnym wiatrem. Gdzie jest burza

Pogoda na dziś 7 czerwca. Przejdą silne burze z gradem, ulewami i silnym wiatrem. Gdzie jest burza

Przed nami niedziela 7 czerwca z dynamiczną i miejscami burzową pogodą. Polska znajduje się dziś pod wpływem ciepłego frontu atmosferycznego z tendencją do zafalowań. Do kraju po jego wschodniej stronie napływa chwiejna, wilgotna i ciepła masa powietrza. Dziś Pogoda na 7 czerwca 2020 z upływem dnia przyniesie doskonałe warunki do inicjacji i powstawania licznych burz. Miejscami zjawiska mogą być gwałtowne z ulewami, opadami gradu, silnymi porywami gradu oraz licznymi wyładowaniami. Na naszą uwagę szczególnie zasługują godziny popołudniowe i wieczorne, gdy prawdopodobieństwo burz w Polsce będzie największe. Wtedy na przedfrontowej strefie konwergencji jak grzyby pod deszczu zaczną powstawać silne burze. Zjawiska burzowe będą najsilniejsze w Polsce od początku roku.

Pogoda 7 czerwca 2020 dla Polski. Możliwe silne burze z gradem, ulewami i silnym wiatrem. Prognozowany obszar na którym o godzinie 16:00 będzie możliwa inicjacja komórek burzowych

Pogoda 7 czerwca 2020 silne gwałtowne burze w Polsce prognoza pogody gdzie jest burza

Pogoda 7 czerwca 2020. Prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda 7 czerwca 2020 Prognoza pogody dla Polski gwałtowne burze z gradem

Należy się spodziewać powstania co najmniej kilku superkomórek. W ich rejonie zjawiska będą mieć najbardziej gwałtowny przebieg z ulewnymi opadami deszczu i gradu (2-5 cm), silnymi porywami wiatru 70-90 km/h oraz licznymi wyładowaniami atmosferycznymi. Możliwe są również miejscami układy wielokomórkowe w tym system tzw. training storms, czyli przechodzenia jednej burzy po drugiej. Z tego powodu zostało wydane ostrzeżenie meteorologiczne 1 i 2 stopnia.

Pogoda 7 czerwca 2020. Prawdopodobieństwo burz w Polsce

Pogoda 7 czerwca 2020 prognoza burz w Polsce gdzie jest burza grad ulewa

Największe prawdopodobieństwo burz jest prognozowane między godziną 14:30, a 23:00. Wówczas powinniśmy szczególnie śledzić dane radarowe i detektory burzowe, aby uniknąć zaskoczenia i narażenia się na niebezpieczeństwo w czasie nawałnic. Burze będą się przesuwać z południa na północ i północny-wschód. 

Pogoda 7 czerwca 2020. Prognozowana temperatura w Polsce do godziny 16:00

Pogoda 7 czerwca 2020 Prognoza pogody dla Polski silne burze ulewy grad temperatura

Temperatura maksymalna na obszarze możliwych burz wzrośnie do około 23-29 st. C. Chłodniej będzie na północy oraz w Polsce zachodniej.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!