| |
Zagrożenie!
Pogoda na 6 lutego 2022. Front chłodny z deszczem i śniegiem w Polsce. Miejscami będzie wichura

Pogoda na 6 lutego 2022. Front chłodny z deszczem i śniegiem w Polsce. Miejscami będzie wichura

Do Polski z zachodu wkroczył aktywny front chłodny, który w ciągu dnia będzie się przemieszczał na wschód niosąc opady deszczu, śniegu i krupy śnieżnej - zapowiada pogoda w niedzielę 6 lutego 2022. Do wieczora rozpada się od Warmii i całego Wybrzeża po Małopolskę. Na pozostałym obszarze wschodnich dzielnic kraju popada tylko miejscami. W wielu regionach nasili się wiatr, gdzieniegdzie będzie mieć siłę wichury. Dużo śniegu spadnie w górach, gdzie będziemy mówić o śnieżycach. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów i frontu chłodnego w Polsce, do godziny 19:00

Pogoda na niedzielę 6 lutego 2022, chłodny front w Polsce, miejscami deszcz i śnieg, możliwa wichura

Pogoda na dziś, niedziela 6 lutego 2022

Minionej nocy do zachodniej i północno zachodniej Polski wkroczył chłodny front atmosferyczny związany z wielocentrycznym niżem Roksana znad Skandynawii. Front w ciągu najbliższe doby z opadami przemieści się na wschód i południowy wschód kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 6 lutego 2022, chłodny front atmosferyczny w Polsce niesie opady deszczu i śniegu, miejscami wiatr o sile wichury

W niedzielę dużo opadów deszczu, miejscami śniegu i krupy śnieżnej w zachodniej połowie Polski. Śnieżyce w górach

Zachmurzenie będzie duże, gdzieniegdzie z okresowymi większymi przejaśnieniami we wschodniej połowie kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże rosnące do całkowitego. O poranku pada już na zachodzie i północy Polski. Zasięg opadów można zobaczyć bezpośrednio na radarze opadów. Front z opadami deszczu, miejscami śniegu i krupy śnieżnej, będzie się przesuwał w głąb kraju na wschód i południowy wschód. Do wieczora najwięcej opadów pojawi się niemal w całej zachodniej połowie Polski. We wschodnich dzielnicach popada tylko miejscami i przelotnie.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 01:00, noc 6/7 lutego 2022

Pogoda noc 6/7 lutego 2022, front z opadami nad Polską. Wichura na południu kraju

W nocy 06/07.02 główna strefa opadów frontowych dotrze nad wschodnie dzielnice Polski. W górach nadal będą możliwe śnieżyce. Miejscami w niedzielę spadnie do około 5-15 cm śniegu w Karpatach i Sudetach.

Temperatura prawie w całym kraju nadal z dodatnią anomalią

Na termometrach nie będziemy notować zimowych temperatur. Spodziewamy się maksymalnie, od 2 st. C. miejscami na Podlasiu, do około 6-7 st. C. na zachodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 6 lutego 2022

Pogoda 6 lutego 2022, temperatura w Polsce

Wiatr miejscami w Polsce o sile wichury. Ciśnienie spada

W ciągu dnia wiatr miejscami, zwłaszcza w rejonie opadów będzie okresami dość silny, szczególnie na zachodzie, w centrum, na północy oraz na południowym zachodzie i w rejonach podgórskich i górskich, z południowego zachodu. Z kolei w nocy 6/7 lutego 2022 silny wiatr spodziewany jest dodatkowo miejscami w głębi woj. południowych. W porywach wiatr może osiągać do 60-80 km/h, a w górach miejscami ponad 100 km/h, zwłaszcza w Sudetach ponad 140 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, do godziny 08:00, 7 lutego 2022

Pogoda 6 lutego 2022, silny wiatr w Polsce, możliwa wichura

Ciśnienie spada, w południe w Katowicach wyniesie 1010 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!