| |
Zagrożenie!
Słonecznie i gorąco, lokalny przelotny deszcz i burza. Pogoda na niedzielę 6 czerwca 2021

Słonecznie i gorąco, lokalny przelotny deszcz i burza. Pogoda na niedzielę 6 czerwca 2021

Pogoda w niedzielę 06.06, będzie zachęcać do aktywności i wypoczynku na świeżym powietrzu, bo na przeważającym obszarze Polski spodziewamy się słonecznego dnia z niewielkim i miejscami okresowo umiarkowanym zachmurzeniem. Przelotny deszcz i ewentualna burza, punktowo z gradem, może się zdarzyć tylko lokalnie na krańcach południowo wschodnich Polski, głównie na wschodzie Podkarpacia i Lubelszczyzny, aczkolwiek prawdopodobieństwo jest niskie. Ponadto miejscami o poranku na Podkarpaciu oraz w Małopolsce, będzie zalegać szybko ustępująca mgła - tak zapowiada się pogoda na niedzielę 6 czerwca 2021. Polska pozostanie w obszarze słabogradientowym, pomiędzy obszarem obniżonego ciśnienia znad Rosji, a klinem wyżu znad Bałtyku. Do kraju, będzie napływać dość ciepła masa powietrza polarnokontynentalnego.

Pogoda na dziś, niedziela 6 czerwca 2021. Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie

Pogoda na niedzielę 6 czerwca 2021, szczegółowa prognoza pogody, gorąco i słonecznie, lokalny deszcz i burza z gradem

W niedzielę 06.06 na przeważającym obszarze Polski, będzie słonecznie z niewielkim i miejscami okresowo umiarkowanym zachmurzeniem, początkowo, zwłaszcza w centrum z bezchmurnym niebem. O poranku miejscami, głównie na Podkarpaciu i w Małopolsce, zalega mgła, ale dość szybko powinna ustąpić.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:25, 6 czerwca 2021. Doskonale widoczny obszar zalegania mgły na Podkarpaciu oraz w Małopolsce

Pogoda 6 czerwca 2021, zachmurzenie w Polsce, dokładna prognoza pogody

Na ogół nie spodziewamy się opadów i burz, wyjątkiem są jedynie dzielnice południowo wschodnie. Lokalnie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz w Małopolsce zachmurzenie może okresowo wzrosnąć, aż do pojawienia się przelotnego deszczu i ewentualnej burzy, punktowo z gradem, ale ryzyko jest dzisiaj niskie. Potencjalne opady będą nieliczne z bardzo ograniczonym zasięgiem. Ich niewielkie i umiarkowane prawdopodobieństwo występuje głównie na wschodzie i południu Podkarpacia oraz Lubelszczyzny i punktowo na południu Małopolski. Sytuacja, będzie dzisiaj zupełnie inna na obszarze, od Niemiec po Austrię. Tam spodziewane są silne burze z gradem.

Prognozowany zasięg lokalnych opadów w Polsce, do godziny 14:00, 6 czerwca 2021

Pogoda 6 czerwca 2021, prognoza opadów, burz, temperatury i zachmurzenia w Polsce

Ciepło, miejscami gorąco. Temperatura maksymalna przeważnie, od 23, do 27 st. C. Lokalnie na Ziemi Lubuskiej nie wykluczamy 28 st. C. (wczoraj 05.06 w Słubicach było 27,2 st. C.). Chłodniej jedynie miejscami nad morzem oraz w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 6 czerwca 2021

Pogoda, temperatura w Polsce, 6 czerwca 2021

To będzie dzień z wyraźną dodatnią anomalią temperatury na przeważającym obszarze Polski, szczególnie w godzinach popołudniowych.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 6 czerwca 2021

Pogoda, anomalia temperatury w Polsce i Europie, 6 czerwca 2021, mapy pogodowe

Pozostaje w obszarze słabogradientowym, dlatego na ogół wiatr, będzie słaby i umiarkowany, północny i północno wschodni.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 20:00, 6 czerwca 2021

Pogoda, wiatr w Polsce, 6 czerwca 2021

Ciśnienie bez większych zmian, w Zielonej Górze w południe wyniesie 1020 hPa. Prognoza burz dla Polski, tradycyjnie dostępna na specjalnej mapie burzowej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!