| |
Zagrożenie!
 Pogoda na 5 stycznia 2022. Ulewa i opady śniegu w Polsce. Najwięcej opadów w Małopolsce i na Podkarpaciu

Pogoda na 5 stycznia 2022. Ulewa i opady śniegu w Polsce. Najwięcej opadów w Małopolsce i na Podkarpaciu

Na wschodzie i południowym wschodzie Polski, będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite z możliwymi opadami deszczu, najwięcej opadów w Małopolsce i na Podkarpaciu - przewiduje pogoda w środę 5 stycznia 2022. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami do umiarkowanego, miejscami również popada deszcz, a wieczorem i w nocy także śnieg, głównie na północy kraju. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 11:00

Pogoda na środę 5 stycznia 2022, opady deszczu w Polsce, miejscami śnieg, najwięcej opadów na Podkarpaciu

Pogoda na dziś, środa 5 stycznia 2022

Na pogodę na południowym wschodzie Polski wpłynie bezpośrednio strefa chłodnego frontu atmosferycznego związanego z płytkim niżem znad Finlandii. Pozostały obszar kraju pozostanie w polu obniżonego ciśnienia, dodatkowo wieczorem oraz w nocy zaznaczy się wpływ frontu związanego z nasuwającym się niżem znad Danii.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda 5 stycznia 2022. Ulewa na Podkarpaciu, opady śniegu w Sudetach i na północy Polski

W środę ulewa na południowym wschodzie Polski. Miejscami pojawi się śnieg

Zachmurzenie na wschodzie i południowym wschodzie Polski na ogół będzie duże i całkowite, a na pozostałym obszarze duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami do umiarkowanego. W ciągu dnia z południa na północny wschód, będzie się przesuwać strefa opadów deszczu. Popada we wszystkich południowych województwach, przy czym opady w Małopolsce, na Podkarpaciu i na południu Śląska będą mieć przeważnie charakter ciągły o umiarkowanym i lokalnie dość intensywnym natężeniu, dopiero z upływem popołudnia zaczną miejscami słabnąć i zanikać. W tym czasie śnieg o umiarkowanym natężeniu będzie możliwy w Sudetach i Tatrach. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5-8 cm.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 5 stycznia 2022

Pogoda 5 stycznia 2022, prognoza opadów deszczu w Polsce, mapa opadów

Z upływem dnia opady deszczu pojawią się również w Wielkopolsce, na Ziemi Łódzkiej i Świętokrzyskiej i dalej w kierunku Lubelszczyzny, Mazowsza aż po Podlasie, aczkolwiek tam zaczną wieczorem przechodzić miejscami w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Pogoda 5 stycznia 2022, szczegółowa godzinowa prognoza opadów deszczu i śniegu w Polsce

Wieczorem opady deszczu i deszczu ze śniegiem pojawią się również na zachodzie i północnym zachodzie Polski. W nocy 5/6 stycznia 2022 w północnych regionach kraju, szczególnie w woj. pomorskim, warmińsko mazurskim i podlaskim coraz częściej zacznie się miejscami pojawiać śnieg. 

Prognozowana suma opadów w Polsce, 5 stycznia 2022

Prognoza sumy opadów w Polsce, 5 stycznia 2022

Temperatura zacznie spadać

To będzie dzień z postępującym spadkiem temperatury od północy Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od 2-4 st. C. na obszarze, od Pomorza Zachodniego i północnych dzielnic woj. lubuskiego po Suwalszczyznę, do 5-7 st. C. na pozostałym obszarze kraju, być może lokalnie 8 st. C. na południu. 

Chwilami silny wiatr na zachodzie, nad morzem oraz w górach. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, a na zachodzie kraju, nad morzem oraz w rejonach podgórskich i górskich wzmagający się po południu do dość silnego, w porywach do 55-60 km/h, południowo zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 80-100 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 5 stycznia 2022

Pogoda 5 stycznia 2022, prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć, w południe w Katowicach wyniesie 999 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!