| |
Zagrożenie!
Pogoda na 5 sierpnia 2021. Niż z południa dotrze do Polski. Wkroczy ulewa, miejscami burze, możliwe podtopienia

Pogoda na 5 sierpnia 2021. Niż z południa dotrze do Polski. Wkroczy ulewa, miejscami burze, możliwe podtopienia

Pogoda w czwartek 5 sierpnia w ciągu dnia, załamie się w południowej połowie kraju, gdzie wkroczy strefa opadów deszczu, a na południowym wschodzie również burz, związana z niżem przemieszczającym się w kierunku Podkarpacia i Lubelszczyzny. Miejscami będą  możliwe zalania i podtopienia. Do wieczora stabilne warunki pogodowe utrzymają się na północy i północnym zachodzie, od Warmii i Mazur przez Kujawy, północne połowę Podlasia, Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej po województwo pomorskie i zachodniopomorskie. Na tym obszarze jeśli popada, to wyłącznie lokalnie i przelotnie - zapowiada pogoda na czwartek 5 sierpnia 2021. Polska w ciągu najbliższej doby dostanie się w zasięg płytkiego niżu i strefy frontowej z nim związanej. Do kraju będzie napływać nadal powietrze polarne - morskie, jedynie na krańcach południowo wschodnich, będzie to nieco cieplejsze, ale bardziej wilgotne i chwiejne powietrze z południa Europy.

Pogoda na dziś, czwartek 5 sierpnia 2021. Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie

Pogoda na czwartek 5 sierpnia 2021, prognoza pogody dla Polski, ulewa i burze, możliwe podtopienia

W czwartek w południowej połowie kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite, lokalnie przejściowo z przejaśnieniami, głównie na południowym wschodzie Polski, a na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami rosnące do dużego.

Zachmurzenie w Polsce o godzinie 06:45, 5 sierpnia 2021

Pogoda 5 sierpnia 2021, zachmurzenie w Polsce, ulewa, gdzie będzie padać

W ciągu dnia z południa do centrum, będzie się przemieszczać strefa umiarkowanych i intensywnych opadów deszczu, miejscami do wieczora rozwiną się również burze na południowym wschodzie.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 15:00, 5 sierpnia 2021

Pogoda 5 sierpnia 2021, prognoza ulewy, gdzie będzie padać, możliwe burze i podtopienia

Największe opady w ciągu dnia pojawią się na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, Ziemi Świętokrzyskiej i Łódzkiej, a w drugiej połowie dnia również na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Lubelszczyźnie. Mocniej popada początkowo również na południu Dolnego Śląska.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 18:00, 5 sierpnia 2021

Pogoda 5 sierpnia 2021, ulewa w Polsce, gdzie będą podtopienia

Opady do wieczora zaczną sięgać południowej połowy Mazowsza i częściowo Wielkopolski. W nocy 5/6 sierpnia 2021, ulewa będzie się przesuwać na północ i północny wschód kraju. Największe opady wystąpią, od Podlasia przez Mazowsze po Ziemie Łódzką.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 06:00, 6 sierpnia 2021

Pogoda noc 5/6 sierpnia 2021, gdzie będzie ulewa w Polsce

Prognozowana suma opadów w Polsce, do piątkowego 06.08 poranka

Pogoda 5 sierpnia 2021, prognoza sumy opadów w Polsce

Temperatura maksymalna, od 17, do 25 st. C. (najchłodniej w rejonie największego zachmurzenia i nasuwających się opadów).

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 5 sierpnia 2021

Pogoda, temperatura w Polsce, 5 sierpnia 2021

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, wschodni i północno wschodni. W czasie burz porywy wiatru 65-80 km/h. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Krakowie wyniesie 1007 hPa.

Zasięg opadów w Polsce, do godziny 06:55, 5 sierpnia. Dane z radaru IMGW / Windy

Pogoda 5 sierpnia 2021, radar opadów, gdzie pada i jest ulewa

W omawianym okresie warto śledzić dane z radaru opadów. Wtedy dokładnie zobaczycie, gdzie pada i z jakim natężeniem oraz w jakim kierunku przesuwa się strefa opadów i burz.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!