| |
Zagrożenie!
Pogoda na 5 marca 2022. Miejscami słaby przelotny śnieg. Ochłodzenie w Polsce szybko nie ustąpi

Pogoda na 5 marca 2022. Miejscami słaby przelotny śnieg. Ochłodzenie w Polsce szybko nie ustąpi

Przed nami dzień z dość niską temperaturą, ponadto miejscami pojawią się słabe przelotne opady śniegu, głównie na południu i południowym wschodzie kraju - zapowiada pogoda w sobotę 5 marca 2022. Przejaśnienia i rozpogodzenia również wystąpią, ale głównie na zachodzie i północy kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda na sobotę 5 marca 2022, miejscami przelotny śnieg w Polsce, nadal chłodno

Pogoda na dziś, sobota 5 marca 2022

Polska pozostaje w zasięgu pola wyżowego związanego z wyżem Lino znad Bałtyku, aczkolwiek ze względu na podsyłaną wilgoć ze wschodu, wyż zgnił, a chmury warstwowe i kłębiasto warstwowe miejscami przynoszą również słabe przelotne opady śniegu.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 5 marca 2022, chłodno w Polsce, miejscami przelotny śnieg

W sobotę miejscami przelotny śnieg, pod wieczór rozpogodzenia na północy

W ciągu dnia na wschodzie, w centrum i na południu, będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, tylko lokalnie z przejaśnieniami. Miejscami wystąpią również przelotne opady śniegu, zwłaszcza od Lubelszczyzny przez Podkarpacie, Małopolskę po Górny Śląsk, Opolszczyznę i Kotlinę Kłodzką. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przejaśnieniami, a na północy i zachodzie okresowo również z rozpogodzeniami, szczególnie od Warmii po Ziemie Lubuską, co potwierdza poranne zdjęcie satelitarne Polski.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:30, 5 marca 2022

Pogoda 5 marca 2022, zachmurzenie w Polsce

Niska temperatura w Polsce

Nadal temperatury będą niskie w naszym kraju. Również dziś utrzyma się ujemna anomalia. Spodziewamy się maksymalnie, od 1, do 4 st. C. Chłodniej nadal w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 5 marca 2022

Pogoda 5 marca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby, ciśnienie stabilne

Wiatr pozostaje słaby i umiarkowany, północno wschodni i północny. Ciśnienie nie ulegnie większej zmianie, w południe w Katowicach wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!