| |
Zagrożenie!
Pogoda na 5 lutego 2022. Silny wiatr i liczne rozproszone przelotne opady. Lokalne burze

Pogoda na 5 lutego 2022. Silny wiatr i liczne rozproszone przelotne opady. Lokalne burze

To będzie dzień ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, ale z możliwymi większymi przejaśnieniami, w wielu miejscach pojawią się rozproszone przelotne opady - przewiduje pogoda w sobotę 5 lutego 2022. Minionej nocy przez Polskę z zachodu na wschód przeszedł front chłodny, który przyniósł wichurę szczególnie na zachodzie oraz w centrum kraju. Lokalnie pojawiła się burza. Za frontem napłynęło chłodniejsze i chwiejne powietrze w którym w ciągu dnia rozwiną się przelotne opady konwekcyjne. W ich rejonie wiatr silniej powieje. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg przelotnych opadów w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda na sobotę 5 lutego 2022, liczne przelotne opady deszczu, śniegu i krupy śnieżnej. Lokalnie możliwe burze

Pogoda na dziś, sobota 5 lutego 2022

Polska początkowo na wschodzie kraju, będzie pod wpływem odsuwającego się chłodnego frontu atmosferycznego. Za frontem pozostaniemy w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z głębokimi niżami znad północnego Atlantyku i Morza Norweskiego, aczkolwiek skrajem klina wysokiego ciśnienia z upływem dnia na południu zaznaczy się również wyż znad Atlantyku.

Pogoda 5 lutego 2022, rozproszone przelotne opady deszczu, śniegu i krupy śnieżnej, mapa pogodowa

W sobotę liczne rozproszone przelotne opady. Lokalnie możliwa burza

Za frontem do Polski napłynęło chłodniejsze i chwiejne powietrze w którym w czasie przejaśnień zaczną się tworzyć liczne chmury konwekcyjne z przelotnymi opadami. Zachmurzenie będzie duże, ale z większymi przejaśnieniami do umiarkowanego. Opady będą bardzo rozproszone. Miejscami przyniosą przelotny deszcz, śnieg, deszcz ze śniegiem i krupę śnieżną. Pod wieczór przelotnych opadów nad krajem będzie coraz mniej. Lokalnie możliwa jest słaba burza. W rejonie przejścia chmur konwekcyjnych możliwy jest silniejszy wiatr w porywach do 70-75 km/h.

Prognoza zasięgu przelotnych opadów w Polsce, do godziny 13:00, 5 lutego 2022

Pogoda 5 lutego 2022, mapa opadów w Polsce

Temperatura prawie w całej Polsce dodatnia

Po przejściu chłodnego frontu, będzie nieco chłodniej. Spodziewamy się maksymalnie, od 1, do 5, lokalnie 6 st. C. Niższa temperatura tylko lokalnie w rejonach podgórskich, zwłaszcza w Tatrach.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 5 lutego 2022

Pogoda 5 lutego 2022, temperatura w Polsce

Silny wiatr w Polsce. Ciśnienie wzrośnie

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-75 km/h, lokalnie 80 km/h w rejonie przelotnych opadów, z kierunków zachodnich.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, godzina 13:00, 5 lutego 2022

Pogoda 5 lutego 2022, wiatr w Polsce, mapa wiatru

Ciśnienie z upływem dnia wzrośnie, w południe w Poznaniu wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!