| |
Zagrożenie!
Pogoda na 5 grudnia 2021. Front okluzji z opadami śniegu w Polsce. Kolejny dzień przedzimia

Pogoda na 5 grudnia 2021. Front okluzji z opadami śniegu w Polsce. Kolejny dzień przedzimia

Przeważnie zachmurzenie duże i całkowite, lokalnie z większymi przejaśnieniami na północy, wschodzie i północnym wschodzie, miejscami opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem - zapowiada pogoda w niedzielę 5 grudnia 2021. To będzie kolejny dzień z przedzimiem. Opady będą związane z frontem okluzji przesuwającym się z południowego zachodu na północny wschód Polski. Zapraszamy na prognozę pogody. 

Pogoda na dziś, niedziela 5 grudnia 2021

Polska jest dzisiaj w zasięgu niżu Frank z którym jest związany front okluzji. Dość wąska strefa frontu przesuwająca się z południowego zachodu na wschód i północny wschód przyniesie na swej drodze głównie opady śniegu. Do kraju nadal napływa chłodna masa powietrza.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda w niedzielę 5 grudnia 2021. Opady śniegu w Polsce, front okluzji, mapa opadów śniegu

W niedziele miejscami opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem

To będzie przeważnie dzień z zachmurzeniem dużym i całkowitym. Większe przejaśnienia będą możliwe lokalnie na północy oraz na wschodzie przed pojawieniem się opadów, zwłaszcza na północy Lubelszczyzny i na południu Podlasia. Przed południem opady śniegu miejscami będą się rozciągać, od Pomorza Zachodniego przez Wielkopolskę, centrum kraju po województwo świętokrzyskie i podkarpackie. Słabsze lokalne zanikające opady, będą możliwe również na Górnym i Dolnym Śląsku oraz Opolszczyźnie, gdzie lokalnie wystąpią również opady deszczu ze śniegiem.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, godzina 10:00, 5 grudnia 2021

Pogoda 5 grudnia 2021. Prognoza opadów śniegu w Polsce

Po południu opady śniegu przesuną się z południa bardziej na północ i północny wschód. Przed wieczorem będą się rozciągać od Pomorza Zachodniego przez Kujawy, Mazowsze po Lubelszczyznę. Opady nie będą intensywne, ale miejscami może się zabielić.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, godzina 16:00, 5 grudnia 2021

Pogoda 5 grudnia 2021, godzinowa prognoza opadów śniegu, mapa opadów

Wieczorem oraz w nocy 5/6 grudnia, opady śniegu będą możliwe na północy Podlasia i Mazowsza, ponadto lokalnie na wybrzeżu, zwłaszcza w woj. pomorskim pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem, ponadto kolejna strefa opadów śniegu i miejscami deszczu ze śniegiem pojawi się na południu, zwłaszcza w woj. śląskim, dolnośląskim i małopolskim. 

Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce, godzina 23:00, 5 grudnia 2021

Pogoda 5 grudnia 2021, opady śniegu w Polsce z frontem okluzji

Temperatura w Polsce bez zmian

To nadal nie będzie przełomowy dzień pod względem temperatury w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 0, do 3 st. C.

Pogoda 5 grudnia 2021. Prognoza temperatury w Polsce

Wiatr słaby, ciśnienie stabilne

Wiatr będzie słaby, jedynie na wybrzeżu oraz w obszarach podgórskich Bieszczad umiarkowany, w porywach na krańcach południowo wschodnich do 60 km/h, z kierunków zmiennych. Ciśnienie jest stabilne, w ciągu dnia nieznacznie wzrośnie. W południe w Lublinie wyniesie 1006 hPa.

DobraPogoda24.pl 


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!