| |
Zagrożenie!
Pogoda na 4 lutego 2022. Miejscami deszcz i śnieg. W nocy wichura i aktywny front chłodny

Pogoda na 4 lutego 2022. Miejscami deszcz i śnieg. W nocy wichura i aktywny front chłodny

Przeważnie zachmurzenie duże z przejaśnieniami i miejscami możliwy przelotny deszcz, lokalnie śnieg - zapowiada w Polsce pogoda w piątek 4 lutego 2022. Temperatura będzie dodatnia prawie w całym kraju, najwyższa ponownie na zachodzie i południowym zachodzie. W nocy 4/5 lutego wkroczy aktywny front chłodny wędrujący z zachodu na wschód Polski. Przyniesie opady deszczu i lokalnie przejściowo śniegu, ale w jego rejonie nasili się również wiatr o sile wichury. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 13:00 wraz z widocznym frontem chłodnym i naniesionym kierunkiem przemieszczenia w ciągu najbliższej doby

Pogoda na piątek 4 lutego 2022, miejscami przelotny deszcz i śnieg, w nocy 4/5 lutego miejscami wichura i aktywny chłodny front atmosferyczny

Pogoda na dziś, piątek 4 lutego 2022

Polska początkowo na wschodzie kraju, będzie w zasięgu odsuwającego się ciepłego frontu atmosferycznego za którym napłynie ciepłe powietrze, stąd na zachodzie i południu zanotujemy dziś miejscami nawet 7-8 st. C. W nocy 4/5 lutego do Polski z zachodu wkroczy kolejny front atmosferyczny, ale tym razem chłodny związany z tym samym głębokim niżem Queena zbliżającym się nad Morze Norweskie.

W piątek miejscami przelotny deszcz i śnieg

W ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie duże, ale miejscami pojawią się również okresami większe przejaśnienia. Lokalnie wystąpią rozproszone przelotne opady deszczu, śniegu lub deszczu ze śniegiem w różnych regionach Polski. Początkowo punktowo na wschodzie możliwe również opady marznące.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00, 4 lutego 2022

Pogoda 4 lutego 2022, prognoza opadów deszczu i śniegu w Polsce, dokładna mapa opadów

Z kolei w nocy 4/5 lutego z zachodu wejdzie aktywny front chłodny. Z upływem godzin przewędruje przez cały kraj, nad ranem docierając do dzielnic wschodnich. Na swej drodze przyniesie miejscami opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem i śniegu. Punktowo możliwa również krupa śnieżna. Lokalnie może się zdarzyć burza.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 04:00, 5 lutego 2022

Pogoda noc 4/5 lutego 2022, aktywny front chłodny, możliwa wichura

Dodatnia temperatura w Polsce. Miejscami do 8 stopni

Po przejściu ciepłego frontu, w piątek spodziewamy się dodatniej temperatury niemal w całym kraju. Na termometrach zobaczymy maksymalnie, od 1-2 st. C. miejscami na wschodzie, 3-6 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do około 7-8 st. C. miejscami na zachodzie i południu Polski.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 4 lutego 2022

Pogoda 4 lutego 2022, temperatura w Polsce

W nocy wichura w rejonie frontu chłodnego. Ciśnienie po południu zacznie spadać

Wiatr w ciągu dnia, będzie przeważnie słaby i umiarkowany, tylko miejscami okresami porywisty, z kierunków południowych. Na zachodnim wybrzeżu w porywach do 55 km/h, w górach do 60-70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Sytuacja zmieni się w nocy wraz z wejściem frontu chłodnego. W nocy silniej powieje szczególnie na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Ziemi Łódzkiej, na Dolnym i Górnym Śląsku, Opolszczyźnie oraz w Małopolsce. W tych regionach kraju wiatr w porywach może osiągnąć, do 70-90 km/h. W Sudetach wiatr przekroczy 100 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, do godziny 08:00, 5 lutego 2022

Pogoda 4 lutego 2022, wiatr w Polsce, wichura w nocy 4/5 lutego, mapa wiatru

Ciśnienie po południu zacznie spadać. W południe w Zielonej Górze wyniesie 1011 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!