| |
Zagrożenie!
Pogoda na 4 lipca 2021. Lokalne burze z gradem. Przelotne opady od Warmii po Podkarpacie

Pogoda na 4 lipca 2021. Lokalne burze z gradem. Przelotne opady od Warmii po Podkarpacie

Pogoda w niedzielę 4 lipca przyniesie na wschodzie i północy Polski nadal miejscami przelotne opady deszczu, ponadto lokalnie pojawią się burze. Popada miejscami, zwłaszcza w województwie pomorskim, warmińsko mazurskim, kujawsko pomorskim, podlaskim przez mazowieckie, lubelskie po podkarpackie. Na lepszą pogodę mogą liczyć mieszkańcy dzielnic zachodnich, południowo zachodnich i częściowo południowych Polski, gdzie będzie się przejaśniać i rozpogadzać, ponadto temperatura tam wzrośnie - zapowiada pogoda na niedzielę 4 lipca 2021. Polska wschodnia i północna będzie w zasięgu strefy frontowej związanej z niżem znad Morza Azowskiego, a na zachodzie i południowym zachodzie zaznaczy się wpływ wyżu znad Słowenii.

Pogoda na dziś, niedziela 4 lipca 2021. Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie

Pogoda na niedzielę 4 lipca 2021, prognoza pogody dla Polski, deszcz na wschodzie i północy, lokalne burze z gradem

W niedzielę na zachodzie i południu Polski, od województwa zachodniopomorskiego przez lubuskie, południową Wielkopolskę po Dolny Śląsk, Opolszczyznę, Górny Śląsk i zachodnią połowę Małopolski powinno być pogodnie z umiarkowanym i początkowo niewielkim zachmurzeniem.

Zachmurzenie w Polsce o godzinie 06:35, 4 lipca 2021

Pogoda 4 lipca 2021, zachmurzenie w Polsce, gdzie popada i zagrzmi

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami do umiarkowanego, początkowo na wschodzie i południowym wschodzie z przewagą całkowitego. Na wschodzie i północy, zwłaszcza miejscami od województwa pomorskiego, kujawsko pomorskiego, warmińsko mazurskiego i podlaskiego przez mazowieckie, lubelskie po podkarpackie i wschodnie krańce świętokrzyskiego będą możliwe przelotne opady deszczu, lokalnie wystąpią również burze, punktowo z drobnym gradem.

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 16:00, 4 lipca 2021

Pogoda 4 lipca 2021, prognoza opadów i burz w Polsce, prognoza godzinowa

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 18:00, 4 lipca 2021

Pogoda 4 lipca 2021, prognoza szczegółowa dla Polski, gdzie popada i zagrzmi

Prognozowana suma opadów do 5-35 mm, lokalnie w rejonie burz może być więcej, 4 lipca 2021

Pogoda 4 lipca 2021, prognoza sumy opadów w Polsce

Temperatura maksymalna, od 20-25 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 26-27 st. C. miejscami na południowym zachodzie, zwłaszcza na Opolszczyźnie.

Prognozowana suma opadów w Polsce o godzinie 16:00, 4 lipca 2021

Pogoda, temperatura w Polsce, 4 lipca 2021

Wiatr słaby, z kierunków zmiennych. W rejonie burz silniejszy. Ciśnienie nieznacznie spadnie, w południe w Poznaniu wyniesie 1013 hPa. Prognoza burz będzie dostępna na mapie burzowej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!