| |
Zagrożenie!
Pogoda na 4 grudnia 2021. Miejscami opady śniegu i niska temperatura. Silny wiatr w górach

Pogoda na 4 grudnia 2021. Miejscami opady śniegu i niska temperatura. Silny wiatr w górach

Przeważnie zachmurzenie duże, z wyjątkiem dzielnic południowo wschodnich, gdzie przez znaczną część dnia będzie dość pogodnie, miejscami opady śniegu, zwłaszcza od Ziemi Lubuskiej po Podlasie, niska temperatura i silny wiatr w górach - zapowiada pogoda na sobotę 4 grudnia 2021 w Polsce. Kolejna strefa opadów śniegu wkroczy do Polski w nocy na niedzielę 04/05.12. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 12:00

Pogoda na sobotę 4 grudnia 2021. Miejscami opady śniegu, niska temperatura w Polsce. Bez opadów na południowym wschodzie

Pogoda na dziś, sobota 4 grudnia 2021

Polska nadal pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia i adwekcji chłodnego powietrza arktycznego. Główne ośrodki niżowego tego pola rozwijają się obecnie nad zachodnią Europą, dodatkowo w nocy nad południowo zachodnią Polskę nasunie się front ciepły z opadami śniegu.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 4 grudnia 2021. Prognoza pogody dla Polski, mapa pogodowa

W sobotę miejscami słabe zanikające opady śniegu. Bez opadów na południowym wschodzie Polski

Z upływem dnia na znacznym obszarze kraju będzie przeważać zachmurzenie duże, z wyjątkiem dzielnic południowo wschodnich, od Lubelszczyzny przez południowe Mazowsze, Ziemie Świętokrzyską po Górny Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie, gdzie przez większą część dnia będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i początkowo małe, dopiero w drugiej części dnia od zachodu rosnące miejscami do dużego. Słabe opady śniegu, będą możliwe od Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, centrum po Podlasie, ale z tendencją do zanikania.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 15:00, 4 grudnia 2021

Pogoda 4 grudnia 2021. Prognoza opadów śniegu w Polsce

W nocy 4/5 grudnia 2021, z zachodu nasunie się strefa frontu atmosferycznego. Do niedzielnego 05.12 poranka, opady śniegu obejmą obszar od Pomorza Zachodniego po pogranicze Małopolski i Podkarpacia. Lokalnie na końcu strefy frontowej, zwłaszcza na południowym zachodzie śnieg może przejść również w deszcz ze śniegiem, na drogach będzie ślisko.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 07:00, 5 grudnia 2021

Pogoda na noc 4/5 grudnia 2021. Do Polski wkroczy front atmosferyczny z opadami śniegu, mapa opadów

Niska temperatura w Polsce

To nie będzie dzień z przyjemną temperaturą. Pozostajemy w obszarze z napływem chłodnego powietrza. Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od -1, do 3 st. C. Lokalnie będzie chłodniej w rejonach podgórskich.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 4 grudnia 2021

Pogoda 4 grudnia 2021, prognoza temperatury w Polsce

Silny wiatr w górach. Ciśnienie spada

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, nad morzem oraz w rejonach podgórskich okresami porywisty. Na Przedgórzu Sudeckim w porywach do 60 km/h, południowy i południowo wschodni. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 80 km/h, w Sudetach do 90 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 12:00, 4 grudnia 2021

Pogoda 4 grudnia 2021. Prognoza wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem dnia będzie spadać. W południe w Katowicach wyniesie 1005 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!