| |
Zagrożenie!
Pogoda na 31 stycznia 2022. Wichura Nadia już poza Polską. Lokalnie możliwy przelotny śnieg lub deszcz

Pogoda na 31 stycznia 2022. Wichura Nadia już poza Polską. Lokalnie możliwy przelotny śnieg lub deszcz

Za nami bardzo silna wichura Nadia, na szczęście początek nowego tygodnia będzie już spokojny - zapowiada pogoda w poniedziałek 31 stycznia 2022. Spodziewamy się przeważnie zachmurzenia dużego, gdzieniegdzie z większymi przejaśnieniami, tylko lokalnie z możliwymi słabymi przelotny opadami śniegu, wyjątkiem będą Sudety, gdzie popada bardziej intensywnie. Zapraszamy na prognozę pogody.

Wichura Nadia ustąpi w Polsce. Prognozowane porywy wiatru, do godziny 12:00

Pogoda w poniedziałek 31 stycznia 2022. Wichura Nadia ustąpi, miejscami popada śnieg. Bardziej intensywne opady w Sudetach

Pogoda na dziś, poniedziałek 31 stycznia 2022

W ciągu dnia Polska znajdzie się w obszarze pomiędzy skrajem odsuwającego się niżu Nadia nad Rosję, a skrajem niżu Odette znad pogranicza Niemiec i Danii. Strefa opadów związana z drugim niżem zaznaczy się szczególnie na Dolnym Śląsku, gdzie w Sudetach popada intensywnie śnieg.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda 31 stycznia 2022, niż Nadia odsunie się od Polski, miejscami możliwy słaby śnieg, mapy pogodowe

W poniedziałek przejaśnienia, lokalnie możliwe słabe przelotne opady śniegu lub deszczu

Z upływem dnia zachmurzenie będzie przeważnie duże, ale gdzieniegdzie pojawią się również okresami większe przejaśnienia szczególnie na północy i północnym wschodzie kraju. Miejscami zdarzą się nieliczne słabe przelotne opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem, głównie na krańcach wschodnich i północno wschodnich, a po południu i wieczorem bardziej intensywne opady śniegu i lokalnie deszczu ze śniegiem wystąpią na południu Dolnego Śląska.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 15:00, 31 stycznia 2022

Pogoda 31 stycznia 2022, prognoza opadów w Polsce

W Sudetach miejscami pokrywa śnieżna wzrośnie o około 5 cm.

Prognozowana suma opadów w Polsce za cały dzień, 31 stycznia 2022

Pogoda 31 stycznia 2022, prognoza sumy opadów w Polsce

Temperatura po przejściu wichury będzie niższa

Wczoraj temperatura maksymalna na krańcach zachodnich i północno zachodnich Polski przekraczała jeszcze 7 st. C., ale dziś po przejściu wichury napłynęło chłodniejsze powietrze i spodziewamy się maksymalnie, -2/-1 st. C. miejscami na Suwalszczyźnie oraz w rejonach podgórskich, do 0-3 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce i godzinie 13:00, 31 stycznia 2022

Pogoda 31 stycznia 2022, temperatura w Polsce

Wichura ustąpi, ciśnienie nieznacznie spadnie

Wiatr będzie już przeważnie słaby i umiarkowany, tylko początkowo na wschodzie i południowym wschodzie oraz w górach może być okresami jeszcze silniejszy, z kierunków zachodnich, ale po południu zacznie słabnąć. Ciśnienie do wieczora nieznacznie spadnie, w południe w Krakowie wyniesie 1007 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!