| Szukaj |
Zagrożenie!

Pogoda na 31 stycznia 2022. Wichura Nadia już poza Polską. Lokalnie możliwy przelotny śnieg lub deszcz

Za nami bardzo silna wichura Nadia, na szczęście początek nowego tygodnia będzie już spokojny - zapowiada pogoda w poniedziałek 31 stycznia 2022. Spodziewamy się przeważnie zachmurzenia dużego, gdzieniegdzie z większymi przejaśnieniami, tylko lokalnie z możliwymi słabymi przelotny opadami śniegu, wyjątkiem będą Sudety, gdzie popada bardziej intensywnie. Zapraszamy na prognozę pogody.

Wichura Nadia ustąpi w Polsce. Prognozowane porywy wiatru, do godziny 12:00

Pogoda w poniedziałek 31 stycznia 2022. Wichura Nadia ustąpi, miejscami popada śnieg. Bardziej intensywne opady w Sudetach

Pogoda na dziś, poniedziałek 31 stycznia 2022

W ciągu dnia Polska znajdzie się w obszarze pomiędzy skrajem odsuwającego się niżu Nadia nad Rosję, a skrajem niżu Odette znad pogranicza Niemiec i Danii. Strefa opadów związana z drugim niżem zaznaczy się szczególnie na Dolnym Śląsku, gdzie w Sudetach popada intensywnie śnieg.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda 31 stycznia 2022, niż Nadia odsunie się od Polski, miejscami możliwy słaby śnieg, mapy pogodowe

W poniedziałek przejaśnienia, lokalnie możliwe słabe przelotne opady śniegu lub deszczu

Z upływem dnia zachmurzenie będzie przeważnie duże, ale gdzieniegdzie pojawią się również okresami większe przejaśnienia szczególnie na północy i północnym wschodzie kraju. Miejscami zdarzą się nieliczne słabe przelotne opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem, głównie na krańcach wschodnich i północno wschodnich, a po południu i wieczorem bardziej intensywne opady śniegu i lokalnie deszczu ze śniegiem wystąpią na południu Dolnego Śląska.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 15:00, 31 stycznia 2022

Pogoda 31 stycznia 2022, prognoza opadów w Polsce

W Sudetach miejscami pokrywa śnieżna wzrośnie o około 5 cm.

Prognozowana suma opadów w Polsce za cały dzień, 31 stycznia 2022

Pogoda 31 stycznia 2022, prognoza sumy opadów w Polsce

Temperatura po przejściu wichury będzie niższa

Wczoraj temperatura maksymalna na krańcach zachodnich i północno zachodnich Polski przekraczała jeszcze 7 st. C., ale dziś po przejściu wichury napłynęło chłodniejsze powietrze i spodziewamy się maksymalnie, -2/-1 st. C. miejscami na Suwalszczyźnie oraz w rejonach podgórskich, do 0-3 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce i godzinie 13:00, 31 stycznia 2022

Pogoda 31 stycznia 2022, temperatura w Polsce

Wichura ustąpi, ciśnienie nieznacznie spadnie

Wiatr będzie już przeważnie słaby i umiarkowany, tylko początkowo na wschodzie i południowym wschodzie oraz w górach może być okresami jeszcze silniejszy, z kierunków zachodnich, ale po południu zacznie słabnąć. Ciśnienie do wieczora nieznacznie spadnie, w południe w Krakowie wyniesie 1007 hPa.

DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz