| |
Zagrożenie!
Pogoda na 31 grudnia 2021. Sylwestra deszczowe, ciepłe i chwilami wietrzne. Temperatura zaszaleje w Polsce

Pogoda na 31 grudnia 2021. Sylwestra deszczowe, ciepłe i chwilami wietrzne. Temperatura zaszaleje w Polsce

Ostatni dzień roku przyniesie wysoką temperaturę, opady deszczu, chwilami również nieco silniejszy wiatr w Polsce - zapowiada pogoda w piątek 31 grudnia 2021. Krótkie przejaśnienia pojawią się tylko lokalnie, głównie na południu i południowym zachodzie Polski. Miejscami opady mogą mieć umiarkowane natężenie. Zapraszamy na szczegóły prognozy pogody.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 31.12

Pogoda na piątek 31 grudnia 2021. Sylwestra będą deszczowe, ale ciepłe, prognoza opadów

Pogoda na dziś, piątek 31 grudnia 2021

Polska jest dziś w zasięgu niżu Tobias z rejonu Danii i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego, który z opadami deszczu przesuwa się na wschód kraju. Za frontem napływa ciepła masa powietrza polarnego morskiego. 

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 31 grudnia 2021, deszcz i ciepło w Sylwestra, szczegółowa prognoza pogody

W piątek deszcz i wysoko temperatura

Sylwestra w Polsce, będą przeważnie z zachmurzeniem dużym i całkowitym, przejaśnieniami pojawią się tylko miejscami, będą krótkie i niewielkie, zwłaszcza na południu i południowym zachodzie Polski. Na wschód przemieszcza się strefa opadów deszczu, która przed południem obejmie obszar od Wybrzeża przez Kujawy, centrum po Ziemie Świętokrzyską, Małopolskę, Podkarpacie i początkowo miejscami Śląsk.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 09:00, 31 grudnia 2021

Pogoda 31 grudnia 2021, prognoza opadów deszczu w Polsce

Z upływem popołudnia ciepły front z opadami deszczu przesunie się za naszą wschodnią granicę. Nieco dłużej opady utrzymają się nad Podlasiem i Mazurami.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 15:00, 31 grudnia 2021

Pogoda 31 grudnia 2021, prognoza zasięgu opadów, mapa deszczu dla Polski

Sytuacja ponownie zacznie się zmieniać wieczorem oraz w noc sylwestrową, gdy z północy Polski do centrum, na wschód i południowy wschód ponownie, będzie schodził następny front z opadami deszczu.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 20:00, 31 grudnia 2021

Pogoda 31 grudnia 2021, mapa opadów deszczu w Polsce

Do noworocznego poranka, opady deszczu przesuną się ponownie na południe i południowy wschód kraju, gdzie zaczną zanikać w sobotę 1 stycznia.

Prognozowana suma opadów w Polsce do sobotniego poranka 01.01

Prognoza sumy opadów w Polsce 31 grudnia - 1 stycznia 2022

Wyjątkowo wysoka temperatura na zachodzie i południowym zachodzie Polski

To będzie jeden z najcieplejszych ostatnich dni w roku. Sylwestra zapowiadają się wyjątkowo ciepłe w województwie lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim i zachodniopomorskim, gdzie temperatura wzrośnie miejscami do 11-13 st. C. Na pozostałym obszarze zanotujemy, od 4, do 11 st. C. Najchłodniej będzie w rejonie Beskidu Niskiego i Suwalszczyzny.

Prognoza temperatury maksymalnej w Polsce, Sylwestra 31 grudnia 2021

Pogoda 31 grudnia 2021, mapa temperatury w Polsce

Wiatr będzie umiarkowany i okresami dość silny, w porywach do 40-55 km/h, nad morzem do 70-75 km/h, południowo zachodni i zachodni. Silniej powieje w rejonach podgórskich i górskich, wysoko w górach w porywach powyżej 100 km/h, zwłaszcza w Sudetach, z kierunków zachodnich. Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Rzeszowie wyniesie 1016 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!