| |
Zagrożenie!
Pogoda na 30 stycznia 2022. Wichura Nadia przechodzi przez Polskę. Liczne opady i lokalne burze

Pogoda na 30 stycznia 2022. Wichura Nadia przechodzi przez Polskę. Liczne opady i lokalne burze

Do Polski minionej nocy wkroczyła silna wichura związana z głębokim niżem Nadia i orkanem Malik. W ciągu dnia nadal będą możliwe bardzo silne porywy wiatru, liczne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami również śniegu, krupy śnieżnej lub drobnego gradu - przewiduje pogoda w niedzielę 30 stycznia 2022. Lokalnie wystąpią burze. Strefa opadów i silnego wiatru, będzie się stopniowo przesuwać z upływem godzin z zachodu na wschód kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Wichura Nadia nad Polską. Prognoza układu barycznego w Europie z widocznym orkanem Malik o godzinie 13:00

Pogoda na niedzielę 30 stycznia 2022, wichura Nadia przechodzi przez Polskę. Miejscami deszcz i śnieg, lokalne burze

Pogoda na dziś, niedziela 30 stycznia 2022

Minionej doby Polska dostała się pod wpływ głębokiego niżu Nadia z systemem frontów atmosferycznym. W południe centrum niżu będzie się znajdować nad Łotwą, a następnie przez Litwę i Białoruś przesunie się nad Rosję. W tym czasie w wyniku nasilenia gradientu ciśnienia nadal będzie występować wichura oraz opady.

W niedzielę wichura i liczne opady. Lokalnie możliwe burze

W ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite, lokalnie z niewielkimi przejaśnieniami. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia pojawią się na środkowym i zachodnim Wybrzeżu, a po południu i wieczorem aż po miejscami woj. lubuskie i północno zachodnie dzielnice Wielkopolski. W wielu regionach popada deszcz, deszcz ze śniegiem, a im bliżej wschodniej Polski tym wzrośnie również prawdopodobieństwo opadów śniegu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 12:00, 30 stycznia 2022

Pogoda 30 stycznia 2022, wichura w Polsce, prognoza opadów deszczu i śniegu

Z upływem godzin wraz z przesuwaniem się ośrodka niżowego na wschód, strefa opadów będzie zanikać w zachodniej połowie kraju. Wieczorem opady śniegu i miejscami deszczu ograniczą się już tylko głównie do wschodnich dzielnic Polski. Miejscami mogą wystąpić burze, lokalnie nie tylko ze śniegiem i deszczem, ale także z krupą śnieżną lub drobnym gradem. Pierwsze rozproszone burze w różnych regionach Polski wystąpiły minionej nocy.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00, 30 stycznia 2022

Pogoda 30 stycznia 2022, prognoza opadów w Polsce. Mapa wiatru i opadów

Temperatura najwyższa na zachodzie Polski

Temperatura ponownie, będzie najwyższa na zachodzie kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od 1 st. C. lokalnie na wschodzie, do 6-7 st. C. miejscami na zachodzie. Chłodniej lokalnie jedynie w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 30 stycznia 2022

Pogoda 30 stycznia 2022, temperatura w Polsce

Silna wichura w Polsce. Ciśnienie po południu zacznie rosnąć

To będzie dzień z bardzo silną wichurą w Polsce. Wiatr będzie dość silny i bardzo silny, północno zachodni i zachodni, w porywach do 80-120 km/h, a wysoko w górach nawet do około 180-190 km/h, zwłaszcza na Śnieżce. Pod wieczór wiatr zacznie słabnąć na zachodzie Polski, a w nocy na pozostałym obszarze kraju. Najdłużej silny wiatr utrzyma się na wschodzie.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 30 stycznia 2022

Pogoda 30 stycznia 2022. Wichura w Polsce, prognoza wiatru

Ciśnienie po południu zacznie rosnąć. W południe we Wrocławiu wyniesie 1007 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!