| |
Zagrożenie!
Pogoda na 30 października 2021. Ciepły jesienny dzień w Polsce. Silny wiatr w górach

Pogoda na 30 października 2021. Ciepły jesienny dzień w Polsce. Silny wiatr w górach

Pogoda w sobotę 30 października 2021 nadal dziś nas nie zawiedzie. Ponownie spodziewamy się słonecznego dnia z bezchmurnym niebem lub miejscami z niewielkim zachmurzeniem pierzastym, tylko na zachodzie i północnym zachodzie kraju może się okresowo pojawić zachmurzenie umiarkowane. To będzie kolejny dzień bez opadów w Polsce. Zapraszamy na codzienną prognozę pogody.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce w sobotę 30.10

Pogoda na sobotę 30 października 2021. Słoneczny wyżowy dzień w Polsce. Silny wiatr w górach

Pogoda na dziś, sobota 30 października 2021

Polska znajduje się w obszarze pomiędzy słabnącym wyżem Rosamunde znad południowej Rosji, a obszarem obniżonego ciśnienia znad zachodniej Europy. Generalnie będzie przeważał wpływ wyżu, jedynie na zachodzie przejściowo umiarkowanym zachmurzeniem zaznaczy się wspomniany rozległy obszar niżowy z zachodu. Przejmie on sterowanie pogodą w Polsce na początku listopada.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 30 października 2021. Prognoza pogody dla Polski. Słonecznie i nadal bez opadów, silny wiatr halny w górach

W sobotę słonecznie i bez opadów

Czeka nas ponownie słoneczny dzień w Polsce. Na ogół będzie niemal bezchmurnie lub miejscami z niewielkim i wysokim zachmurzeniem cirrus. Wyjątkiem mogą być dzielnice zachodnie i północno zachodnie kraju, gdzie przejściowo zachmurzenie może wzrosnąć do umiarkowanego.

Prognozowana wielkość zachmurzenia w Polsce, do godziny 18:00, 30 października 2021

Pogoda 30 października 2021. Prognoza zachmurzenia w Polsce

Ciepła końcówka października w Polsce

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, ostatnie dni tegorocznego października w Polsce są bardzo ciepłe. Wczoraj 29.10 temperatura w Polsce miejscami w rejonie Bielsko - Białej, Leska, Rzeszowa, Zamościa i Tarnowa przekroczyła 19 st. C., a w Nowym Sączu nawet 20 st. C. Dziś będzie podobnie. Spodziewamy się maksymalnie, od 13-15 st. C. na północy, do 16-19 st. C. na pozostałym obszarze kraju, lokalnie 20-21 st. C. na południu w rejonie oddziaływania wiatru fenowego.

Prognozowana temperatura w Polsce, 30 października 2021. Miejscami na południu kraju w rejonie oddziaływania wiatru fenowego będzie cieplej

Pogoda 30 października 2021. Temperatura w Polsce

Silny wiatr w górach. Ciśnienie będzie wolno spadać

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, miejscami na południu okresami dość silny, w rejonach podgórskich porywisty, południowy i południowo wschodni. Porywy wiatru na południu i południowym zachodzie do 55 km/h, w rejonach podgórskich Karpat do 60-70 km/h, na Przedgórzu Sudeckim oraz południu Opolszczyzny do 80 km/h, a wysoko w górach do 120 km/h. Ciśnienie będzie wolno spadać, w południe w Lublinie wyniesie 1019 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!