| |
Zagrożenie!
Pogoda na 30 listopada 2021. Śnieżyca przejdzie przez Polskę. Sprawdź, gdzie spadnie śnieg

Pogoda na 30 listopada 2021. Śnieżyca przejdzie przez Polskę. Sprawdź, gdzie spadnie śnieg

Intensywny opady śniegu związane z przechodzącą śnieżycą, od zachodu kraju opady zmieniające się w deszcz ze śniegiem i deszcz oraz okresami silny wiatr - tak zapowiada się pogoda na wtorek 30 listopada 2021. Załamanie pogody przyniesie przesuwający się z zachodu na wschód front okluzji. Opady śniegu najpóźniej dotrą nad dzielnice południowo wschodnie. Miejscami prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej, warunki na drogach będą trudne. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce, 30 listopada

Pogoda na wtorek 30 listopada 2021. Śnieżyca przejdzie przez Polskę, będzie silny wiatr, mapa przyrostu pokrywy śnieżnej

Pogoda na dziś, wtorek 30 listopada 2021

We wtorek przez z zachodu na wschód kraju, będzie się przesuwał front okluzji związany z niżem Krystian z centrum nad Danią. Niż następnie przejdzie przez północno wschodnią Polskę nad Białoruś. W tym czasie przyniesie intensywne opady mokrego śniegu, od zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, ponadto nasili się wiatr, szczególnie na zachodzie i południu.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda 30 listopada 2021, niż Krystian przyniesie załamanie pogody w Polsce, śnieżyca i silny wiatr

We wtorek w Polsce intensywne opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz

Front okluzji już o poranku wkroczył nad dzielnice zachodnie Polski. Niesie on na swej drodze intensywne opady mokrego śniegu, które stopniowo od zachodu zaczną przechodzić w deszcz, ale zanim to nastąpi, to w wielu miejscach kraju zdoła powstać pokrywa śnieżna. Prognozujemy przyrost pokrywy śnieżnej do 2-10 cm.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 14:00, 30 listopada 2021

Pogoda 30 listopada 2021, prognoza opadów śniegu w Polsce

Zachmurzenie będzie duże, miejscami pojawią się okresowe większe przejaśnienia. W wielu miejscach wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie również deszczu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00

Pogoda 30 listopada 2021, śnieżyca w Polsce. Prognoza opadów śniegu

Strefa intensywnych opadów śniegu najpóźniej dotrze na wschód i południowy wschód Polski. W tej części kraju rozpada się wieczorem, ale i tutaj w nocy 30.11/01.12 śnieg zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz, zwłaszcza na południowym wschodzie, ale mimo to wcześniej powstanie miejscami pokrywa śnieżna. Drogi będą bardzo śliskie. Drogowcy będą zmuszeni w wielu miejscach do pierwszej poważnej pracy przy utrzymaniu przejezdności dróg. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 23:00

Pogoda 30 listopada 2021, godzinowa prognoza opadów śniegu, mapy opadów

Temperatura najwyższa na zachodzie Polski

Po przejściu frontu najwyższa temperatura jest prognozowana na zachodnich krańcach Polski, gdzie napłynie łagodniejsze powietrze. Spodziewamy się maksymalnie, od -1/0 st. C. na Podlasiu i Mazurach, do 1-5 st. C. na pozostałym obszarze kraju, być może 6 st. C. wieczorem w rejonie Świnoujścia.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 30 listopada 2021

Pogoda 30 listopada 2021, prognoza temperatury w Polsce

Wiatr chwilami silny, ciśnienie spada

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, nad morzem, na zachodzie, w centrum i na południu, w porywach do 50-75 km/h, a w górach, zwłaszcza w Sudetach powyżej 130 km/h, przeważnie południowo zachodni i południowy. Okresami, szczególnie w górach, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 30 listopada 2021

Pogoda 30 listopada 2021, śnieżyca i silny wiatr, wichura w Polsce

Ciśnienie do wieczora będzie spadać, w południe we Wrocławiu wyniesie 1000 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!