| |
Zagrożenie!
Pogoda na 30 grudnia 2021. Odwilż obejmie całą Polskę. Front ciepły z deszczem wkroczy z zachodu

Pogoda na 30 grudnia 2021. Odwilż obejmie całą Polskę. Front ciepły z deszczem wkroczy z zachodu

W ciągu dnia na ogół będzie dominować zachmurzenie duże, tylko miejscami z przejaśnieniami, głównie w południowej Polsce. Lokalnie pojawią się opady deszczu i mżawki, początkowo na Podlasiu również śniegu, a po południu z zachodu wkroczy ciepły front atmosferyczny z opadami deszczu, który do końca dnia obejmie obszar miejscami od środkowego wybrzeża po Podkarpacie - zapowiada pogoda w czwartek 30 grudnia 2021. To będzie dzień przełomowy, bo odwilż praktycznie obejmie całą Polskę. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu i sumy opadów w Polsce, do końca dnia 30.12

Pogoda na czwartek 30 grudnia 2021. Odwilż obejmie całą Polskę, miejscami możliwe opady deszczu

Pogoda na dziś, czwartek 30 grudnia 2021

Polska w czwartek jest w zasięgu mało aktywnego frontu okluzji na wschodzie kraju, z którego miejscami popada słaby deszcz lub mżawka, a na Podlasiu początkowo śnieg. Po południu i wieczorem do zachodniej Polski nasunie się ciepły front atmosferyczny za którym napłynie bardzie ciepła masa powietrza polarnego morskiego. Front będzie przynosił opady deszczu stopniowo z zachodu przesuwające się w ciągu nocy 30/31.12 w głąb kraju na wschód.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda 30 grudnia 2021. Duże ocieplenie i odwilż w Polsce, miejscami opady deszczu

W czwartek w wielu regionach Polski popada

Z upływem dnia na ogół będzie przeważać zachmurzenie duże, przejaśnienia pojawią się tylko miejscami, głównie w południowej Polsce. Początkowo na Podlasiu będą możliwe opady śniegu, a na pozostałym obszarze kraju lokalnie deszczu lub mżawki. Po południu i wieczorem z zachodu wkroczy ciepły front atmosferyczny z opadami deszczu, który stopniowo zacznie obejmować coraz większy obszar Polski.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 20:00, 30 grudnia 2021

Pogoda 30 grudnia 2021, mapa opadów w Polsce, prognoza gdzie popada deszcz

Wieczorem opady deszczu największą intensywność, będą mieć miejscami na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wieczorem oraz w nocy 30/31 grudnia, strefa opadów deszczu, będzie się przesuwać w głąb Polski na wschód. Do końca dnia popada, od Wybrzeża przez centrum po Podkarpacie.

Odwilż w Polsce. Najwyższa temperatura na Dolnym Śląsku

Czwartek 30.12 będzie dniem, gdy odwilż praktycznie obejmie cały kraj. Spodziewamy się maksymalnie, od 0-1 st. C. na Podlasiu, Mazurach i na północy Lubelszczyzny, 2-4 st. C. od Pomorza Gdańskiego przez centrum po Podkarpacie, 5-7 st. C. miejscami w Wielkopolsce i na południu, do 8-12 st. C. na zachodzie i południowym zachodzie kraju, zwłaszcza wieczorem gdy napłynie znacznie cieplejsze powietrze.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 30 grudnia 2021

Pogoda 30 grudnia 2021, temperatura w Polsce

Silny wiatr w rejonach podgórskich. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami silniejszy w porywach do 50 km/h, południowo zachodni i zachodni. W rejonach podgórskich i górskich chwilami dość silny, w Sudetach w porywach do 80 km/h, zachodni.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 30 grudnia 2021

Pogoda 30 grudnia 2021, wiatr w Polsce, prognoza

Ciśnienie dość stabilne, w południe we Wrocławiu wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!