| |
Zagrożenie!
Pogoda na 3 sierpnia 2022. Upał wkroczy do zachodniej Polski. Temperatura do 33 stopni

Pogoda na 3 sierpnia 2022. Upał wkroczy do zachodniej Polski. Temperatura do 33 stopni

Do Polski wróci dziś miejscami upalne lato - zapowiada pogoda w środę 3 sierpnia 2022. Upał zanotujemy na zachodzie kraju. Będzie to początek krótkiej fali upałów. Na pozostałym obszarze kraju temperatury będą nieco niższe i bardzo przyjemne. W ciągu dnia będą postępować przejaśnienia i rozpogodzenia, jedynie lokalnie na południowym wschodzie może wystąpić przelotny deszcz i punktowa burza. Zjawiska będą jednak bardzo rozproszone i nieliczne. Zapraszamy na prognozę pogody.

Upał wróci do Polski. Prognozowana maksymalna temperatura, 03.08

Pogoda 3 sierpnia 2022, upał wkroczy do Polski, prognoza temperatury

Pogoda na dziś, środa 3 sierpnia 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu wyżu Normen, aczkolwiek nad krajem zalega jeszcze rozmywające się zachmurzenie zanikającej strefy frontowej. Do kraju z południowego zachodu napływa coraz cieplejsza masa powietrza z południowo zachodniej Europy.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 3 sierpnia 2022, rozpoczyna się fala upałów w Polsce

W środę postępujące przejaśnienia i rozpogodzenia. Lokalny przelotny deszcz i burza na południowym wschodzie

W ciągu dnia na przeważającym obszarze Polski, będzie dość pogodnie z niewielkim i miejscami przejściowo umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie miejscami na północy, w centrum i na południowym wschodzie okresowo z przewagą dużego zachmurzenia, zwłaszcza w pierwszej części dnia.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:55, 3 sierpnia 2022

Pogoda 3 sierpnia 2022, zachmurzenie w Polsce

Na przeważającym obszarze Polski możemy liczyć na stabilną pogodę, jedynie lokalnie na południowym wschodzie może przelotnie popadać deszcz, a punktowo niewykluczone są nieliczne burze, zwłaszcza między Ziemią Świętokrzyską i Małopolską. Na mapie burz pojawi się wkrótce stosowna prognoza prawdopodobieństwa.

Prognoza zasięgu lokalnych opadów w Polsce, 3 sierpnia 2022

Pogoda 3 sierpnia 2022, mapa opadów i burz w Polsce

Upał w zachodniej i północnej Polsce

Środa będzie pierwszym dniem z upałem w Polsce w czasie tej kolejnej i krótkiej fali upałów. Spodziewamy się maksymalnie, od 24-29 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 30-33 st. C. na zachodzie i miejscami na północy, szczególnie od województwa pomorskiego przez kujawsko pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie po dolnośląskie.

Wiatr słaby, lokalnie silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie słaby, na północy miejscami umiarkowany, na wschodzie kraju z kierunków wschodnich, na zachodzie z kierunków południowych. Silniej powieje tylko lokalnie w rejonie burz, w porywach do 55 km/h. 

Prognozowany wiatr w porywach w Polsce, 3 sierpnia 2022

Pogoda 3 sierpnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie jest stabilne i nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Solinie wyniesie 1020 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!