| |
Zagrożenie!
Pogoda na 3 lutego 2022. Front atmosferyczny wejdzie do Polski. Przyniesie opady deszczu i śniegu

Pogoda na 3 lutego 2022. Front atmosferyczny wejdzie do Polski. Przyniesie opady deszczu i śniegu

To będzie przeważnie pochmurny dzień, tylko miejscami z przejaśnieniami, głównie we wschodniej Polsce - przewiduje pogoda w czwartek 3 lutego 2022. Po południu i wieczorem na zachodzie oraz w centrum kraju zaznaczy się ciepły front atmosferyczny niosący opady deszczu, wcześniej miejscami również na wschodzie popada śnieg i deszcz ze śniegiem. Najwyższe temperatury zanotujemy na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 16:00

Pogoda na czwartek 3 lutego 2022. Ciepły front atmosferyczny w Polsce, będą opady deszczu i śniegu

Pogoda na dziś, czwartek 3 lutego 2022

Polska znajduje się w obszarze pomiędzy skrajem wyżu Gustav znad Bałkanów, a nasuwającym się od zachodu ciepłym frontem związanym z niżem Queena zbliżającym się nad Morze Norweskiego. W drugiej połowie dnia od zachodu front wkroczy do Polski z opadami deszczu.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 3 lutego 2022, miejscami opady deszczu i śniegu w Polsce. Wkroczy ciepły front atmosferyczny

W czwartek opady deszczu i miejscami śniegu w Polsce

Z upływem dnia na ogół będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, przejaśnienia pojawią się tylko miejscami, głównie we wschodniej i południowej Polsce. Lokalnie, głównie we wschodniej połowie kraju pojawią się bardzo rozproszone przelotne opady śniegu. Po południu i wieczorem z kolei do zachodniej i centralnej Polski wkroczy front atmosferyczny z opadami deszczu. Do końca dnia strefa opadów, będzie się rozciągać od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, centrum po Opolszczyznę.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 22:00, 3 lutego 2022

Pogoda 3 lutego 2022, prognoza opadów deszczu i śniegu w Polsce

W nocy 3/4 lutego front atmosferyczny, będzie się dalej przesuwał na wschód i południowym wschód kraju. Miejscami deszcz zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg szczególnie od Mazowsza przez Ziemie Świętokrzyską, Lubelszczyznę po Podkarpacie i Małopolskę.

Temperatura najwyższa na zachodzie i południowym zachodzie Polski

Ponownie nad krajem zaznaczy się wyraźny podział na chłodniejszy i wschód i cieplejszy zachód Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od -1 st. C. na Podlasiu, 0-2 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 3-6 st. C. na pozostałym obszarze, lokalnie 7 st. C. na Dolnym Śląsku. Chłodniej nadal będzie w rejonach podgórskich, zwłaszcza na Podhalu oraz w Bieszczadach.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 3 lutego 2022

Pogoda 3 lutego 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy tylko w górach. Ciśnienie będzie spadać

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Silniej chwilami powieje tylko w górach, zwłaszcza w Sudetach i miejscami w Karpatach, do 60-70 km/h. Lokalnie może powodować tam zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 3 lutego 2022

Pogoda 3 lutego 2022, wiatr w Polsce, mapa porywów

Ciśnienie w ciągu dnia będzie spadać. W południe we Wrocławiu wyniesie 1020 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!