| |
Zagrożenie!
Pogoda na 3 grudnia 2021. Śnieg na północy, przejaśnienia i rozpogodzenia na południu Polski

Pogoda na 3 grudnia 2021. Śnieg na północy, przejaśnienia i rozpogodzenia na południu Polski

Na północy Polski możliwe opady śniegu, lokalnie nad samym morzem deszczu ze śniegiem, a na południu w ciągu dnia przejaśnienie i rozpogodzenia, zwłaszcza na południowym zachodzie kraju, takie warunki atmosferyczne przyniesie pogoda w piątek 3 grudnia 2021 w Polsce. Na Pomorzu miejscami spadnie kilka cm śniegu i zostanie odnotowany przyrost pokrywy śnieżnej. Temperatura niższa, to będzie początek ochłodzenia czekającego nas w dalszej części pierwszej dekady grudnia. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 18:00

Pogoda na piątek 3 grudnia 2021. Śnieg na północy Polski, przejaśnienia i rozpogodzenia na południu

Pogoda na dziś, piątek 3 grudnia 2021

Polska będzie dziś na północy na skraju odsuwającego się niżu Daniel, a na południu i południowym zachodzie zaznaczy się skraj klina wyżowego. Do kraju napływa chłodna masa powietrza.

Prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda 3 grudnia 2021. Opady śniegu na północy Polski, przyrost pokrywy śnieżnej na Pomorzu

W piątek opady śniegu na północy Polski. Chwile ze słońcem na południu

Na południu i południowym zachodzie Polski, od Dolnego Śląska po Małopolskę, będzie przeważnie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie początkowo na Podkarpaciu będzie pochmurno, z zanikającymi opadami śniegu w Bieszczadach, ale i tutaj w ciągu dnia od zachodu zacznie się przejaśniać, a po południu i wieczorem rozpogadzać. Na pozostałym obszarze kraju, będzie przeważać zachmurzenie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami do umiarkowanego.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 12:00, 3 grudnia 2021

Pogoda 3 grudnia 2021. Prognoza opadów śniegu w Polsce, mapy opadów

Na północy, zwłaszcza w województwie pomorskim, miejscami w zachodniopomorskim, warmińsko mazurskim po lokalnie w podlaskim, będą występować opady śniegu, lokalnie nad morzem deszczu ze śniegiem. Miejscami, głównie na Pomorzu może wystąpić kilkucentymetrowy przyrost pokrywy śnieżnej.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 05:00, 4 grudnia 2021

Pogoda noc 3/4 grudnia 2021. Prognoza opadów śniegu w Polsce

W nocy 3/4 grudnia, kolejna strefa przelotnych słabych i umiarkowanych opadów śniegu nasunie się nad Polskę z Niemiec. Do sobotniego poranka śnieg popada, od Ziemi Lubuskiej przez Pomorze Zachodnie po województwo pomorskie i lokalnie Warmię.

Początek ochłodzenia w Polsce

To nie będzie ciepły dzień w Polsce. Spodziewamy się temperatury maksymalnej, od 0, do 3 st. C., lokalnie nad samym morzem 4 st. C. Chłodniej w rejonach podgórskich, gdzie utrzyma się miejscami niewielki mróz.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 3 grudnia 2021

Pogoda 3 grudnia 2021. Prognoza temperatury w Polsce

Wiatr miejscami porywisty, ciśnienie w nocy zacznie spadać

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zwłaszcza nad morzem oraz na obszarze, od Ziemi Lubuskiej przez Wielkopolskę, częściowo łódzkie i Mazowsze po Podlasie i warmińsko mazurskie, w porywach do 50-70 km/h. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 75 km/h, w Karpatach do 65 km/h, powodujący zamiecie śnieżne.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 3 grudnia 2021

Pogoda 3 grudnia 2021, prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie stabilne, w nocy 03/04.12 zacznie spadać. W południe w Gorzowie Wielkopolskim wyniesie 1007 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!